poniedziałek, 21 września 2020
poniedziałek, 23 grudnia 2019 07:19   
Miejska Wigilia 2019

Miejska Wigilia 2019

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym święta bożego narodzenia w Pionkach odbyła się Wigilia Miejska. W tym roku uroczystość odbyła się 20 grudnia na Ogródku Jordanowskim. Na licznie przybyłych mieszkańców naszego miasta czekało wiele atrakcji.

 

 

Tuż po godzinie 17 życzenia świąteczne złożył Burmistrz Miasta Robert Kowalczyk wraz z zastępcą burmistrza Kamilą Kaczorowską. „Ponieważ te święta, które się zbliżają są chyba naprawdę najważniejszymi świętami to życzę państwu zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym i niech ten czas przedłuża się państwu jak najdłużej, a wspomnienia po tych świętach niech zagoszczą w państwa duszach, umysłach, aż przez cały najbliższy rok. Zbliża się także nowy rok 2020. Mam nadzieję, że dla nas wszystkich i dla miasta, dla państwa będzie to rok dobry. Rok spełnionych marzeń, ale myślę, że o tym przyjdzie nam jeszcze porozmawiać trzydziestego pierwszego grudnia o godzinie dwunastej.” Korzystając z okazji burmistrz zaprosił mieszkańców na Miejskiego Sylwestra, który również odbędzie się na Ogródku Jordanowski. Odczytano również życzenia posła Konrada Frysztaka, który życzył mieszkańcom Pionek spokojnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku proboszcz parafii pod wezwaniem św. Barbary w Pionkach ks. Stanisław Bujnowski odczytał fragment ewangelii, a następnie wolontariusze rozdali zgromadzonym na placu mieszkańcom opłatek aby tradycyjnie połamać się nim z bliskimi.

Obecni w tym dniu harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali światełko betlejemskie, które w tym roku dostarczyli słowaccy skauci. W ten wyjątkowy wieczór w świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie pionkowskich placówek oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Obecni na Wigilii Miejskiej mogli usłyszeć wspaniałe występy uzdolnionych dzieci i młodzieży. Wiele kolęd i pastorałek wyśpiewały m.in. przedszkolaki z Kolorowego Pudełka, uczniowie pionkowskich szkół podstawowych oraz uczestnicy WTZ.

Tuż po występach nastąpił moment wręczenia nagród w świątecznych konkursach. Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna rozdali nagrody w konkursie na Najpiękniejszą Bombkę oraz Świąteczną Kartkę. Oba konkursy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci a udział w nich biorą nie tylko mieszkańcy Pionek ale również Gminy Pionki. Nagrody laureatom wręczał burmistrz Robert Kowalczyk.

Długo oczekiwanym momentem stał się koncert kapeli Góralska Hora, którzy zaprezentowali kolędy i pastorałki w wyjątkowej, góralskiej aranżacji. W trakcie koncertu można było skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Przy dźwiękach kolęd mieszkańcy mogli spędzić prawdziwie świąteczny wieczór.

RN

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster