poniedziałek, 21 września 2020
czwartek, 19 grudnia 2019 13:31   
MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA TANG SOO DO

MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA TANG SOO DO

W sobotę 14 grudnia w sali gimnastycznej PSP nr 5 w Pionkach odbyły się Mikołajkowe Mistrzostwa Tang Soo Do. Już po raz trzeci Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Pionki zorganizował mikołajkowy turniej. Ze względu na rekordową obsadę 89 uczestników i coraz wyższy poziom prezentowany przez zawodników, tegorocznej edycji organizatorzy nadali rangę mistrzostw.

W rywalizacji wzięli udział adepci klubu ze wszystkich trzech grup treningowych: najmłodszy uczestnik miał 4 lata a najstarszy 44. Na czterech matach rozegrano następujące konkurencje: formy tradycyjne, formy z bronią, walki semi contact oraz techniki szybkościowe i walki soft stick dla dzieci.

Mimo mikołajkowej atmosfery rywalizacja była bardzo zacięta a doping licznie zgromadzonej widowni jeszcze bardziej zachęcał, zwłaszcza młodych adeptów Tang Soo Do, do tego, aby dać z siebie wszystko.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem zawodników czuwał patrol Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ZHR.

Organizatorzy mistrzostw a szczególnie kadra trenerska nie kryła swojego zadowolenia z przebiegu rywalizacji a także poziomu sportowego imprezy. Obsada większości kategorii była bardzo liczna, aby zdobyć medal trzeba było stoczyć trzy a nawet cztery pojedynki. Nie brakowało też dogrywek.

Po skończonej rywalizacji odbyły się ceremonie wręczenia medali w poszczególnych konkurencjach i kategoriach. Uroczystej dekoracji dokonali zaproszeni goście: Andrzej Iwanowski - Kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji UM w Pionkach, Kamil Panufnik - Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Miasta Pionki oraz Tomasz Woźniak – Prezes Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. Przez większą część trwania zawodów na sali obecny był również Włodzimierz Szałabaj – radny Rady Miasta Pionki.

Po zakończonych dekoracjach pojawił się Św. Mikołaj, który wszystkim uczestnikom mistrzostw wręczył paczki oraz pamiątkowe dyplomy a na sam koniec odbył się przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka w ramach zadania publicznego „Wspieranie i Upowszechnianie Kultury Fizycznej”.

Organizatorzy imprezy składają również podziękowania Dyrektor PSP nr 5 Marzenie Murawskiej, która udostępniła salę, infrastrukturę oraz sprzęt nagłośnieniowy.

Szczegółowe wyniki Mikołajkowych Mistrzostw Tang Soo Do:

FORMY TRADYCYJNE TANG SOO DO

10 gup (białe pasy) - rocznik 2011 i młodsi

1. Paweł Zawadzki

2. Filip Pawlak

3. Leon Glimasiński

10 gup (białe pasy) – rocznik 2010 i starsi

1. Patryk Domański

2. Mikołaj Amanowicz

3. Zuzanna Wróbel

9 gup (pomarańczowe pasy) – rocznik 2012 i młodsi

1. Gabriela Kutyła

2. Ksawery Cieślik

3. Miłosz Cieślik

9 gup (pomarańczowe pasy) – rocznik 2011 i starsi

1. Kacper Sałek

2. Jan Monkosa

3. Liwia Wdowska

8 gup (niebieskie pasy)

1. Maja Gronczyńska

2. Laura Pyc

3. Mikołaj Malicki

7 gup (fioletowe pasy)

1. Iga Woźniak

2. Jan Wojda

3. Krzysztof Monkosa

4-6 gup (zielone pasy)

1. Maciej Czachor

2. Julia Czachor

3. Milena Prokop

3 gup i wyższe (czerwone i czarne pasy)

1. Wiktoria Rutkowska

2. Alicja Wiszniowska

3. Zuzanna Maj

FORMY Z BRONIĄ

8-9 gup

1. Mikołaj Malicki

2. Anastazja Wiszniowska

3. Maja Gronczyńska

6-7 gup

1. Krzystof Monkosa

2. Jan Wojda

3. Milena Prokop

5 gup i wyższe

1. Alicja Wiszniowska

2. Jakub Płachta

3. Wiktoria Rutkowska

TECHNIKI SZYBKOŚCIOWE DZIECI

Chłopcy -124 cm

1. Leon Glimasińki

2. Oskar Banaszek

3. Szymon Monkosa

Chłopcy -128 cm

1. Kacper Sałek

2. Mikołaj Amanowicz

3. Michał Kaczor

Chłopcy -132 cm

1. Miłosz Cieślik

2. Paweł Zawadzki

3. Kacper Drózd

Chłopcy +133 cm

1. Filip Polak

2. Patryk Tomala

3. Jakub Szymański

Dziewczynki -130 cm

1. Gabriela Kutyła

2. Amelia Wojda

3. Olga Sztamberek

Dziewczynki +130 cm

1. Patrycja Procka

2. Zuzanna Wróbel

3. Barbara Amerek

SOFT STICK DZIECI

Chłopcy -124 cm

1. Leon Glimasiński

2. Szymon Monkosa

3. Oskar Banaszek

Chłopcy -128 cm

1. Michał Kaczor

2. Ksawery Cieślik

3. Mikołaj Amanowicz

Chłopcy -132 cm

1. Paweł Zawadzki

2. Nikodem Mazur

3. Aleks Janowicz

Chłopcy +133 cm

1. Patryk Domański

2. Filip Pawlak

3. Kacper Sałek

Dziewczynki -130 cm

1. Olga Sztamberek

2. Julia Panufnik

3. Gabriela Kutyła

Dziewczynki +130 cm

1. Hanna Amerek

2. Julia Jarzyńska

3. Patrycja Procka

WALKI SEMI CONTACT

Chłopcy -145 cm

1. Jan Wojda

2. Jan Monkosa

3. Jakub Rębiś

Młodzicy -155 cm

1. Mikołaj Malicki

2. Kacper Hyliński

3. Filip Staniszewski

Młodzicy +155 cm

1. Jakub Klimowicz

2. Mikołaj Malicki

3. Bartosz Brydziński

Mężczyźni Open

1. Piotr Olszewski

2. Stanisław Wiszniowski

3. Grzegorz Amanowicz

Dziewczynki -140 cm

1. Laura Pyc

2. Maja Gronczyńska

3. Michalina Grudzień

Młodziczki -155 cm

1. Julia Czachor

2. Iga Woźniak

3. Zofia Brudzyńska

Młodziczki +155 cm

1. Milena Prokop

2. Julia Czachor

3. Zofia Brudzyńska

Kobiety Open

1. Alicja Wiszniowska

2. Oliwia Pańczak

3. Wiktoria Rutkowska

KSTSD

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster