środa, 30 września 2020
poniedziałek, 16 grudnia 2019 09:34   
Wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Pionkach

Wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Pionkach

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza 21 grudnia o godz. 12:00 wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 lat na niezwykle interesujący wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Pionkach.

 

Wykład z zagadkami i doświadczeniami o najbardziej fascynującym osiągnięciu ewolucji – MÓZGU. Zbadamy jego budowę oraz pracę. Studenci dowiedzą się, która półkula mózgu pisze klasówkę z matematyki, a która buduje zamek z piasku na wakacjach? Który płat słucha muzyki, a który ogląda ulubiony serial w TV. Która część mózgu jeździ z nami na rowerze, a która pamięta o oddychaniu? Co się dzieje w naszym centrum dowodzenia, gdy wpadamy na nowy pomysł? Zastanowimy się czy da się oszukać mózg? oraz czy on może nam spłatać figla? Odpowiemy sobie również na pytania czy mózg może się zawiesić jak komputer? Czy zjawisko “deja vu” jest błędem w pracy mózgu? A może by tak połączyć mózg z komputerem? Czy to możliwe? Zadziwiające jest to, że niektórzy potrafią rozpoznać kolor z zamkniętymi oczami – samym mózgiem. Tak wielkie możliwości!!! Jak zadbać więc o kondycję mózgu? Jak go trenować by był sprawniejszy? Jak bicepsy? Hmmmm – nurtujące są jeszcze 2 pytania – skąd bierze się miejsce na deser po sytym obiedzie? oraz dlaczego zakochani ludzie zachowują się jak szaleńcy? Wszystko to wyjaśnione w sposób przystępny dla Studentów.

Cena za wykład – 10 zł

Zapisy i informacje w biurze MOK Pionki, ul. Radomska 1, od 8:00 do 16:00 tel. 48 612 51 25

MOK

Wykład w ramach Uniwersytetu Dziecięcego w Pionkach

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster