poniedziałek, 21 września 2020
piątek, 13 grudnia 2019 15:01   
Konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin regionu radomskiego

Konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin regionu radomskiego

12 grudnia w Centrum Aktywności Lokalnej odbył się konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i gmin regionu radomskiego, dotyczący najnowszych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami komunalnymi.

„Szukamy rozwiązań takich, które pozwoliłyby jak najmniej obciążać naszych mieszkańców problemem odpadów. Mamy nadzieję, że nasze działania pozwolą na to aby wprowadzać nowe rozwiązania w tej dziedzinie i żeby skończyć z tą metodą, że za wszystko muszą płacić mieszkańcy miast i wsi” mówił Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

W spotkaniu uczestniczył również Andrzej Łuczycki z Mazowieckiego Zarządu Dróg, który podsumował inwestycje drogowe na terenie województwa mazowieckiego wykonane w 2019 r. Konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów ziemi radomskiej odbywa się cyklicznie i ma na celu wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie między samorządami w realizacji wspólnych programów na potrzeby mieszkańców.

R.N.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster