poniedziałek, 21 września 2020
środa, 11 grudnia 2019 13:11   
Przedszkolaki z Lipowego Zakątka w Pałacu Prezydenckim

Przedszkolaki z Lipowego Zakątka w Pałacu Prezydenckim

6 grudnia to jest bardzo ważny dzień w roku dla każdego dziecka. Przedszkolaki z Lipowego Zakątka - grupy Żabki i Misie przeżyły ten dzień szczególnie, gdyż na zaproszenie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy odwiedziły Pałac Prezydencki.

W tych wyjątkowych Mikołajkach udział wzięły placówki przedszkolne z różnych regionów Polski. Wydarzeniu towarzyszyła postać Mikołaja i Śnieżynki -  aktorzy Teatru ,,Kamienica” Emiliana Kamińskiego. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły podczas pełnego humoru i energii spektaklu muzyczno-teatralnego pt. ,,Imieniny Św. Mikołaja”. Maluchy dowiedziały się skąd pochodzi św. Mikołaj, jak wygląda lapońskie kino i pakowalnia prezentów. Poznały też Śnieżynkę oraz obejrzały mikołajowy pokaz mody.

Święty Mikołaj przybył do dzieci z workiem pełnym prezentów, które wspólnie z Pierwszą Damą rozdał wszystkim uczestnikom mikołajkowego spotkania. Podczas wizyty w Belwederze dzieci miały niecodzienną okazję do rozmowy z Panią Prezydentową o tym jak będzie spędzać zbliżające się święta, wręczyły jej także świąteczny upominek oraz wszyscy razem pozowaliśmy do pamiątkowych fotografii.

PP nr 2


 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster