niedziela, 27 września 2020
poniedziałek, 09 grudnia 2019 17:29   
XIII Turniej Boogie Woogie

XIII Turniej Boogie Woogie

W sobotę 7 grudnia 2019 o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach polscy tancerze rywalizowali już po raz trzynasty w Turnieju Boogie Woogie o Puchar Starosty Radomskiego.

 

W klimat lat 50 – tych wprowadził Zespół Tańca „Oldis Feniks”, który istnieje od niedawna, a trenerem jest Lidia Żuchowska. Jest to grupa pracująca raz w tygodniu, która bawi się tańcem. Podczas turnieju grupa zatańczyła Rock’and’Rolla.

Boogie Woogie to amerykański taniec swingowy, a jego korzenie zaczęły się 1927 r. Do Europy dotarło w czasie wojny przywożone przez amerykańskich żołnierzy, lotników i marynarzy, od wielu lat na całym świecie rozgrywane są zawody Boogie Woogie. Pionki od lat uznawane są za stolicę Boogie Woogie. W tym roku tancerze przyjechali z Warszawy, Chełma, Kalet oraz z naszego miasta Pionki, które reprezentowane było przez tancerzy Klubu Tańca KICK Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach a pod okiem trenerki Lidii Żuchowskiej. Tancerze BW KICK Pionki są medalistami Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Zawodnicy podczas turnieju rywalizowali w trzech kategoriach: Dzieci, Juniorzy oraz Seniorzy.

Oficjalnie turniej otworzył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach Pan Ryszard Dybiński oraz Burmistrz Miasta Pionki Pan Robert Kowalczyk, którzy życzyli wszystkim tancerzom powodzenia i dobrej zabawy.

W godzinach południowych odbyły się rundy eliminacyjne, podczas których pary zostały wytypowane do finału. Podczas fali finałowej dzieci rywalizowały w rundzie FAST, natomiast juniorzy i seniorzy w rundzie SLOW oraz FAST.

W czasie trwania turnieju przybył gość specjalny, na którego czekają na początku grudnia zarówno dzieci, jak i dorośli. A tym gościem był Święty Mikołaj.

Do wręczenia nagród zaproszono na scenę Pana Roberta Kowalczyka – Burmistrz Miasta Pionki, Pana Pawła Kobylasa – Radny Miasta Pionki, Pana Ryszarda Dybińskiego – Dyrektor MOK Pionki. Na podium znaleźli się tancerze z klubu Boogie Woogie Twist Chełm, Rock Time Kalety, SwingStepPL Warszawa oraz Boogie Woogie KICK Pionki. Po każdym wręczeniu pucharów oraz nagród odbywał się taniec zwycięskiej pary.

FINAŁ DZIECI

I. Jakub Oleszczyński i Nikola Szczepańska – BW Twist Chełm

II. Maurycy Miazga i Oliwia Bejda– BW Twist Chełm

III. Mikołaj Artel i Zofia Sobczyk – BW Twist Chełm

IV. Jakub Stafińsk i Julia Jegorow– BW Twist Chełm

V. Adam Arabas i Nikola Wójtowicz– BW Twist Chełm

VI. Piotr Michalak i Julia Sereda– BW Twist Chełm

VII. Wiktor Okłocki i Maja Sałek– BW Twist Chełm

VIII. Emanuel Błaszko i Rozalia Bielak– BW Twist Chełm

IX. Franciszek Daniluk i Maja Łukasik– BW Twist Chełm

FINAŁ JUNIORZY

I. Szymon Gogacz i Amelia Sąpór – BW KICK Pionki

II. Jakub Sirko i Magdalena Puk – BW Twist Chełm

III. Amadeusz Błaszko i Konstancja Błaszko – BW Twist Chełm

IV. Mateusz Młynarczyk i Oliwia Grzesiuk – BW Twist Chełm

V. Bartosz Chmielewski i Alicja Siatka – BW Twist Chełm

VI. Szymon Kosz i Agnieszka Duda – BW Twist Chełm

VII. Dominik Gros i Lenka Duda – Rock Time Kalety

VIII. Szymon Chmielewski i Weronika Kozłowska – BW Twist Chełm

IX. Karol Kilimczuk i Aleksandra Oleszczuk – BW Twist Chełm

FINAŁ SENIORZY

I. Jakub Śmiałek i Edyta Stępień – SwingStepPL Warszawa

II. Filip Chmielnicki i Julia Mularska – BW KICK Pionki

III. Jakub Olejarz i Izabela Zawadzka – BW KICK Pionki

IV. Michał Petkov i Klaudia Grabowska – BW KICK Pionki

V. Piotr Skorupski i Zuzanna Skorupska – SwingStepPL Warszawa

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Klub Tańca Boogie Woogie Kick Pionki, Polskie Stowarzyszenie Boogie Woogie.

art. MOK, fot. R.N.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster