niedziela, 27 września 2020
poniedziałek, 09 grudnia 2019 17:07   
90-lecie parafii św. Barbary w CAL

90-lecie parafii św. Barbary w CAL

W minioną niedzielę w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbyły się uroczystości z okazji 90-lecia istnienia parafii św. Barbary w Pionkach.

 

Uroczysta msza święta w intencji parafii została odprawiona w czwartek 4 grudnia. Jubileusz był okazją do wspomnień ale i radosnego świętowania tak pięknej rocznicy. Kwiaty i okolicznościowe grawery na ręce proboszcza parafii księdza dziekana Stanisława Bujnowskiego złożyli Burmistrz Miasta Robert Kowalczyk oraz Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka.

Obecni na uroczystości goście oraz mieszkańcy Pionek mogli wysłuchać prelekcji na temat historii powstania kościoła pod wezwaniem św. Barbary oraz jego działalności na przestrzeni 90 lat. Dużą atrakcją uroczystości był koncert zespołu Deus Meus – polskiej grupy muzycznej, która gra muzykę chrześcijańską w gatunku soul, funk czy reggae. Po koncercie przybyli na uroczystość mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście mieli okazję spotkać się przy okolicznościowym torcie by wspólnie celebrować jubileusz. Nie zabrakło życzeń, wspomnień i wzruszeń.

R.N.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster