niedziela, 27 września 2020
środa, 03 lipca 2019 12:33   
SPORA STRATA BILANSOWA SZPITALA

Grubo ponad dwa miliony złotych wynosi strata bilansowa Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Zarząd Powiatu Radomskiego zatwierdził roczne sprawozdanie finansowe pionkowskiego szpitala za 2018 rok. Pod względem finansowym brak powodów do optymizmu. O ile za 2017 rok przynajmniej statystycznie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej był „na plusie” z dodatnim wynikiem finansowym w kwocie ponad stu trzydziestu tysięcy złotych – 136 550, 47 zł o tyle wynik finansowy za 2018 rok jest zdecydowanie ujemny.

Strata bilansowa za ubiegły rok wynosi grubo ponad dwa miliony złotych – 2 674 397, 71 złotych.

- Strata bilansowa SP ZZOZ w Pionkach za 2018 rok w wysokości 2 647 397, 71 zł pokryta zostanie poprzez zmniejszenie funduszu zakładu – czytamy między innymi w raporcie finansowym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach.

Co to jest strata bilansowa? Strata bilansowa - końcowy ujemny wynik finansowy, który osiąga przedsiębiorstwo przez działalność w danym okresie.

Obecnie w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach zatrudnionych jest 230 osób z czego dwudziestu jeden to lekarze a średni personel medyczny to sto dwadzieścia jeden osób. Pozostali zakwalifikowani są między innymi jako niższy personel medyczny, gospodarczo – techniczny, czy administracja, gdzie zatrudnionych jest osiemnaście osób.

(r.f.)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster