poniedziałek, 21 września 2020
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:03   
JUŻ W TEN WEEKEND KINO PLENEROWE

Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza wszystkich wielbicieli dobrego kina oraz kreatywnego relaksu pod chmurką na pokazy plenerowe nad Stawem Górnym.

 

Pokażemy Państwu filmy krótkometrażowe docenione i nagrodzone na wielu festiwalach. Wybraliśmy dla Państwa najciekawsze pozycje, które na pewno zainteresują każdego sympatyka wielkiego ekranu.

6 lipca godz. 21:30

„F 63.9” reż. Jarosław Sztandera (czas 29 min.)

F63.9 to na liście WHO numer choroby psychicznej, potocznie zwanej zakochaniem.

Drżenie rąk, zaczerwienienie, potliwość, natręctwo myśli, skrajne stany emocjonalne – od euforii po rozpacz – i kompletnie irracjonalne zachowanie, to według naukowców objawy wydzielania się tzw. hormonu miłości czyli fenyloetyloaminy. Czy zakochaniem można manipulować? Młoda reżyserka postanawia to sprawdzić. Namawia chłopaka, by rozkochał w sobie dziewczynę, tylko i wyłącznie na potrzeby jej filmowego eksperymentu.

„Chłopcy z motylkami” reż. Marcin Filipowicz (czas 29 min.)

To prosta historia o dojrzewaniu zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z reportażu „Chłopcy z Motylkami” Jacka Hugo-Badera. 15-letni Filip zostaje pobity na kładce obok swojego osiedla. W odwecie Ojciec ojciec kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów. Rozpoczyna lokalną wojnę, w której Filip nie chce brać udziału.

„Na dystans” reż. Maciej Górski (czas 33 min.)

Film ten jest kameralnym zapisem emocji dziecka w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym i tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym pierwszym.

Jedenastoletni chłopiec, zainspirowany wydarzeniami roku 1980, zakłada podwórkowy związek, żeby walczyć ze swoim ojczymem. Film opowiada o sytuacjach, które podczas dziania się były nie w pełni uświadomione, a mimo to pozostały w rówieśnikach Jeremiego z tamtych czasów na zawsze. O nadziejach, wątpliwościach i strachu przejmowanych ze spojrzeń i zachowań starszych, które pozostaną w świadomości, tak, jak wspomnienia pór roku z dzieciństwa, które wydają się bardziej intensywne i pachnące, niż te, z którymi ma się do czynienia będąc dorosłym.

20 lipca godz. 21:30

„Całe mnóstwo miłości” reż. Bartek Kaczmarek (czas 32 min.)

Łukasz jak każdy chciałby „coś” zmienić w swoim życiu. Wykorzystując weekendowy wyjazd swojej dziewczyny Ani zamawia firmę przeprowadzkową i postanawia wrócić do kawalerskiego życia. Z godziny na godzinę okazuje się, że przeprowadzka jest przedsięwzięciem dużo trudniejszym niż mogłoby się wydawać. Ania w gronie przyjaciół próbuje odnaleźć spokój nad jeziorem. Jednak kilka niefortunnych zbiegów okoliczności, straszliwa burza oraz tajemniczy nieznajomy zamienią wypoczynek w koszmarną przygodę.

„128. szczur” reż. Jakub Pączek (czas 30 min.)

Czarna komedia o niezajmowaniu swojego miejsca w wyścigu szczurów i o tym, że szczęśliwi bywają tylko idioci. Paweł Burak, sfrustrowany student teologii, wypowiada wojnę otaczającej go rzeczywistości.

„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” reż. Kuba Czekaj (czas 38 min.)

Ciemnego pokoju nie trzeba się bać jest opowieścią o bezgranicznej miłości jedenastoletniej dziewczynki, Łaty, do jej ojca. Łata przygotowuje piosenkę na szkolną akademię, zorganizowaną z okazji zbliżającego się dnia taty. To sprawia, że dziewczynka przygląda się ojcu baczniej niż zwykle. Chcąc jak najlepiej opisać swoje uczucia, powoli zaczyna odsłaniać skrywane przez niego tajemnice…

Zapewniamy wygodne siedzenia oraz około 1,5 godziny świetnej zabawy.

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster