niedziela, 27 września 2020
środa, 19 czerwca 2019 10:40   
MISTRZOWIE CZYTANIA (galeria)

Czytanie to nie tylko ogromna przyjemność, ale i poznawanie świata – mówiła do laureatów konkursu dyrektor Marta Kwapisiewicz.

 

Osiemnastego czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Orzeszkowej odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie „Mistrz czytania”.

Konkurs czytelniczy „Mistrz Czytania” to jedna z wielu kreatywnych i innowacyjnych propozycji, którą realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach.

- Witam serdecznie Państwa na rozstrzygnięciu konkursu czytelniczego „Mistrz czytania”, który już po raz trzeci organizowany jest przez naszą bibliotekę. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z klas I – VI i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie młodych ludzi do korzystania z biblioteki – mówiła między innymi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach Marta Kwapisiewicz.

Co prawda nasza biblioteka wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu Czytelników – wdraża technologie cyfrowe, a dzięki nowoczesnemu wyposażeniu stała się również miejscowym centrum o charakterze multimedialnym to jednak biblioteka była i zawsze będzie miejscem, gdzie przede wszystkim „mieszkają literki”.

- Czytanie jest niezwykle ważne. To nie tylko ogromna przyjemność, ale również sposób na poznawanie świata i rozwijanie wyobraźni – mówiła dalej do laureatów tegorocznego edycji konkursu „Mistrz czytania” Marta Kwapisieiwcz.

Oczywiście każdy konkurs ma swoich finalistów. W tym roku zdaniem jury z Miejskiej Biblioteki Publicznej na szczególne uznanie zasługują – wyróżnienia: Weronika Kędziora z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, Zuzanna Ucińska z PSP Nr 5 i Jakub Dębski – PSP Nr 5. Trzecie miejsce zajęła Natalia Strzelecka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5. Natalia wypożyczyła i przeczytała czterdzieści siedem książek. Drugie miejsce zajęła Kornelia Marszula z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, która wypożyczyła i przeczytała sześćdziesiąt książek.

W tym roku podczas trzeciej edycji konkursu „Mistrz czytania” jury zdecydowało, że przyznane zostaną dwa pierwsze miejsce, gdyż pomiędzy zwycięzcami była różnica tylko jednej pozycji książkowej. Pierwsze miejsca zajęli i tegoroczną edycję konkursu wygrywają: Szymon Marczak – 76 książek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suskowoli i Antonina Gębczyk – 77 książek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pionkach.

- Wszystkim serdecznie dziękuję i już teraz zapraszam do udziału w kolejnej, czwartej edycji konkursu „Mistrz czytania” – podsumowała tegoroczną edycję dyrektora Marta Kwapisiewicz.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster