środa, 30 września 2020
piątek, 14 czerwca 2019 10:00   
SUKCES UCZNIÓW Z „CZERWONEGO”

W dniu 13 czerwca 2019 w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbył się VII Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

 

Współorganizatorem wydarzenia były: Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach, Kozienicki Dom Kultury oraz Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży.

Patronat nad festiwalem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Junga, Starosta Powiatu Radomskiego Waldemar Trelka i Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

W czasie tego festiwalu na scenie zaprezentowało się ponad 40 wykonawców z terenu naszego województwa. Poziom wokalny uczestników był naprawdę wysoki, a rywalizacja zacięta. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowało dwoje uczniów Agnieszka Malinowska z klasy 2gT i Kacper Hyży z klasy 1gT. Jurorzy w składzie: Edyta Zawadzka ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach, Mirosława Wójcicka- nauczyciel muzyki oraz muzyk i uczestnik programów telewizyjnych ,, X-Faktor” i ,, Mam talent” Paweł Stawiński przyznali drugie miejsce Kacprowi Hyżemu, a Agnieszce Malinowskiej wyróżnienie.

Kacper zaprezentował utwór ,,River’’ z repertuaru Bishop Briggs, a Agnieszka zaśpiewała piosenkę ,,Hurt’’ z repertuaru Christiny Aguilery. Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych wokalistów i życzymy im kolejnych sukcesów. Brawo, brawo, brawo!

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster