poniedziałek, 21 września 2020
czwartek, 13 czerwca 2019 11:06   
PRAWIE CZTERYSTA TYSIĘCY ZA CHRABĄSZCZA

Pionkowska firma zrealizuje kolejne duże zamówienia dla krajowych służb mundurowych.

 

To kolejne duże zamówienie pionkowskiej firmy FAM – Pionki Sp. z o.o. Tym razem odbiorcą produktów wytwarzanych w spółce będzie Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Na podstawie aktualnego zamówienia FAM dostarczy sto tysięcy sztuk amunicji kaliber 12 z pociskiem gumowym typu Chrabąszcz 50. Wartość bieżącego zamówienia to blisko czterysta tysięcy złotych – 386 220 zł. Amunicja powinna zostać dostarczona w przeciągu sześćdziesięciu dni od daty podpisania umowy.

Ogólna charakterystyka amunicji typu Chrabąszcz - Chrabąszcz ma pocisk będący cylindrycznym tłoczkiem gumowym o masie 8 g, umieszczonym na przybitce filcowej lub polietylenowej. Produkowane są trzy typy nabojów Chrabąszcz oznaczone symbolami: CHRB 20, CHRB 30 i CHRB 50. Liczba znajdująca się za oznaczeniem literowym mówi, na jakiej odległości w metrach pocisk będzie miał energię kinetyczną w granicach 30-40 J. Strzelania kontrolne potwierdziły wysoką celność tych pocisków i można powiedzieć, że dobry strzelec, strzelając tymi nabojami na odległości skutecznego strzału nie spudłuje celując w sylwetkę człowieka.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster