poniedziałek, 21 września 2020
piątek, 07 czerwca 2019 09:49   
SZYMON W GRONIE NAJLEPSZYCH W KRAJU (galeria)

Szymon Marczak zajął doskonałe piąte miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Wierzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

W dniach 31 maja - 2 czerwca 2019r. w Złotym Potoku, w województwie śląskim  na 42. Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” spotkali się najzdolniejsi młodzi strażacy z Polski.  Szkołę Podstawową w Suskowoli, gminę, powiat i województwo reprezentował Szymon Marczak uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli.

W pierwszym etapie Szymon musiał rozwiązać test składający się z 40 pytań.  Uzyskany wynik pozwolił mu wziąć udział w finale, podczas którego odpowiadał ustnie  na pytania i wykonywał zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki działań gaśniczych i wyposażenia technicznego. Ostatecznie zajął V miejsce w kraju.

Nagrody wręczali m.in.: dh Waldemar Pawlak Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz nadbryg. Jacek Kleszczewski – Śląski Komendant Wojewódzki PSP.

Gratulujemy Szymon tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy Ci, że tak bardzo dobrze zaprezentowałeś się podczas Finału. Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Dziękujemy również rodzicom za trud, jaki włożyli w przygotowanie Szymona do Finału. Cieszymy się z tak wysokiego poziomu wiedzy naszego reprezentanta. Mamy nadzieję, że za rok będzie również wysokie miejsce, jak nie najwyższe.

(red)

Źródło: Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Radomiu.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster