poniedziałek, 28 września 2020
środa, 05 czerwca 2019 12:39   
NA ROWEROWYM SZLAKU PRZEZ KOZIENICKĄ PUSZCZĘ (galeria)

Za nami już VII Rajd Rowerowy szlakami Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Rajd zaplanowany na 2 czerwca, odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

 

Mimo wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień, związanych z dniem dziecka,  na start stawiło się 70 osób, w tym również rodziny z dziećmi. Wyruszyliśmy o godz. 10.00 spod naszej siedziby przy ul. Radomskiej 7. Bezpieczny przejazd ulicami miasta zapewnił nam patrol policji Komendy Miejskiej w Pionkach, za co serdecznie dziękujemy. Pierwszy przystanek był w miejscu zwanym Bóbek, przy cmentarzu z okresu I Wojny Światowej. Spoczywają tutaj żołnierze armii austro-węgierskiej, niemieckiej i rosyjskiej biorący udział w bitwie dęblińskiej, bitwie o Twierdzę Iwangorodzką.

Dalsza trasa rajdu wiodła szlakami do drugiego miejsca postojowego przy rez. „Źródło Królewskie”. Uczestnicy rajdu mieli też możliwość odwiedzenia Izby Pamięci IPN-ZHR. Kilka słów o tym miejscu oraz o wystawie pt.: ”Bić się do końca” opowiedział pan Bogusław Bek z delegatury IPN oddział w Radomiu. Niestety na ostatnich kilometrach do mety dopadła nas burza. Na szczęście szybko minęła, a słońce i ognisko pozwoliło wszystkim szybko wyschnąć. Tradycyjnie już na koniec naszego spotkania uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursach z nagrodami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak miło spędzony czas. Już teraz zapraszamy za rok ! Gorące podziękowania dla naszych sponsorów:, Starostwo Powiatowe w Radomiu – za ufundowanie koszulek rajdowych, Urząd Miasta w Pionkach – za ufundowanie poczęstunku i nagród, Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach – za opracowanie plakatów.

(red)

PS: Tekst i i foto - Kozienicki Park Krajobrazowy.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster