poniedziałek, 21 września 2020
środa, 05 czerwca 2019 08:23   
SKRZYPCOWA GRUPA SUZUKI W CAL

Już szesnastego czerwca w Centrum Aktywności Lokalnej wystąpi Skrzypcowa Grupa Suzuki.

 

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach serdecznie zaprasza na koncert Skrzypcowej Grupy Suzuki, który odbędzie się 16 czerwca 2019r . o godz.: 16:00 na sali widowiskowej CAL Pionki. Wstęp na koncert jest bezpłatny. W Akademii Suzuki dzieci uczą się gry na skrzypcach, fortepianie i wiolonczeli przyjazną, specjalnie dla nich opracowaną metodą, która jest znana od kilkudziesięciu lat na całym świecie.

Nazwa metody Suzuki pochodzi od nazwiska jej twórcy – Shinichi Suzuki był japońskim skrzypkiem, filozofem, nauczycielem i humanistą. Przez ponad pół wieku swojej pracy wywarł bardzo głęboki wpływ na edukację muzyczną w Japonii – jego własnym kraju – oraz na całym świecie. Suzuki oparł się w swojej praktyce pedagogicznej na założeniu, że: „Zdolności muzyczne nie są wrodzone, lecz można je rozwijać. Każde dziecko prawidłowo uczone może rozwinąć zdolności muzyczne w taki sam sposób, w jaki rozwija się językowo. Potencjał dzieci jest w tym zakresie praktycznie nieograniczony.”

Serdecznie zapraszamy na koncert.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster