niedziela, 27 września 2020
wtorek, 04 czerwca 2019 09:39   
DZIERGANIE W CAL

W ramach obchodów Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza do wspólnego dziergania na drutach i szydełku.

 

 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich entuzjastów włóczki i wełny. Spotykamy się 8 czerwca o godz. 16.00 przy wejściu głównym do budynku CAL-u.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych to święto obchodzone w drugą sobotę czerwca i zapoczątkowane w 2005 roku przez Danielle Landes. Ma ono być okazją dla osób zainteresowanych dziewiarstwem do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu. Święto jest wyjątkowe. Stanowi inicjatywę oddolną i jednocześnie największe wydarzenie rękodzielnicze na świecie.

 

Dzierganie na szydełku i drutach nie wymaga interakcji z innymi. Zdarzyć się więc może, że przez całe lata poświęcać będziemy im czas, nie zdając sobie sprawy, że w mieszkaniu po sąsiedzku mieszka ktoś mający tę samą pasję. Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych daje okazję do wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach i podzielenia się wiedzą.

Spotykamy się 8 czerwca o godz. 16.00 przy budynku Centrum Aktywności Lokalnej (wejście główne). Prosimy zabrać ze sobą: koc, włóczkę, druty lub szydełko. W razie deszczu dzierganie zostanie przeniesione do budynku.

Zapraszamy.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster