niedziela, 27 września 2020
poniedziałek, 03 czerwca 2019 10:49   
DZIECIĘCE WĘDKOWANIE (galeria)

W niedzielę drugiego czerwca nad Stawem Górnym odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

 

Dziecięce wędkowanie w naszym mieście to wieloletnia już tradycja. W tym roku młodzi wędkarze na dziecięcym rybobraniu spotkali się już po raz dwudziesty szósty.

Od ponad ćwierć wieku nad Stawem Górnym organizowane są zawody wędkarskie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Przez dwadzieścia sześć lat Koło PZW Pionki Miasto organizuje dziecięce rybobranie. W tym roku w dziecięcym wędkowaniu wzięło udział trzydziestu zawodników. Podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: grupa najmłodsza – krasnal, grupa klas I – IV oraz grupa klas V – VIII.

- Zawody wędkarskie dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka to już nasza wieloletnia tradycja. W ten sposób już od dziecięcych i młodzieńczych lat propagujemy naturalny kontakt z przyrodą. Uczymy szacunku do tego, co naturalne, staramy się prowadzić kampanię ekologiczną a także zachęcamy już od najmłodszych lat do aktywnego uprawiania sportu, jakim jest wędkarstwo – powiedział nam prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Pionki Miasto Jerzy Sobecki.

Mimo, że w tych zawodach nie jest najważniejsza ilość i waga złowionych ryb, lecz sam udział i wspólna zabawa to jednak pomiędzy młodymi adeptami spławikowego wędkowania dało się odczuć delikatną nutkę współzawodnictwa. W tym roku podczas dwudziestego szóstego już dziecięcego wędkowania była piękna słoneczna pogoda. Taka jednak aura jak podkreślali organizatorzy nie sprzyja wędkowaniu.

- Zmieniająca się temperatura i ciśnienie nie są sprzymierzeńcami podczas łowienia ryb – wyjaśniał nam Jerzy Sobecki.

Po dokładnym zważeniu złowionych ryb i zsumowaniu punktów ogłoszono wyniki. W młodszej grupie wiekowej klasy I – IV pierwsze miejsce wyłowił Kamil Amanowicz. Jego dorobek punktowy to 880 pkt. Drugie miejsce z dorobkiem 680 pkt zajął Jakub Stępień a trzecie Oliwier Krawczyk. Z pionkowskiego Stawu Górnego wyłowił 340 punktów. W kolejnej grupie wiekowej klasy V – VIII najlepszy wynik osiągnął Jakub Chmielewski. Uzyskał 700 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Leszkiewicz – 610 pkt a trzecie Mateusz Szcześniak – 560 pkt. W dziecięcym wędkowaniu wzięli udział również najmłodsi w kategorii „krasnal”. Marcel Jurczak zdobył 210 pkt a Dawid Chmielewski 100 punktów.

Oprócz typowego wędkowania młodzi wędkarze rywalizowali również w rzucie do tarczy Arenberga. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Patryk Baran, drugie Maria Szymot a trzecie Marika Firan. W starszej grupie najlepiej rzucał Nikodem Blech, drugie miejsce zajął Jakub Płachta a trzecie Xawier Krawczyk.

Nagrody i dyplomy uczestnikom zawodów wędkarskich z okazji Dnia Dziecka wręczała między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Pionki Kamila Kaczorowska oraz prezes PZW Koło Pionki Miasto Jerzy Sobecki.

Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Pionki, PZW „Orka” Pionki, Pracownia Psychologiczna Karol Pająk, Bogusław Romanowski „Termet”, Zbigniew Szymański i oczywiście główny organizator PZW Koło Pionki Miasto.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster