środa, 30 września 2020
piątek, 31 maja 2019 19:57   
DZIESIĘĆ LAT MALARSTWA STUDENTÓW UTW (galeria)

W piątek w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury podsumowano dziesięcioletni dorobek artystyczny Sekcji Plastycznej studentów UTW.

 

Anna Mirowska, Elżbieta Karaś, Łucja Nędzi, Andrzej Legierski i Zbigniew Czerwiński – to nasi lokalni twórcy, którzy zaprezentowali swoje prace w ramach podsumowania dziesięcioletniej działalności Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury.

- Znajdziemy tu pejzaże, kopie, czy rysunek. Wszystkie prace wykonane zostały samodzielnie. Powstały w domowych pracowniach, ale i w czasie malarskich plenerów – powiedział podczas otwarcia wystawy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Dybiński.

W piątek trzydziestego pierwszego maja w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Sekcji Plastycznej studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentowano osiemdziesiąt cztery prace w różnych technikach. Na wystawie możemy, więc zobaczyć suche pastele, malarstwo olejne, czy też malarstwo akrylowe.

Opiekunem sekcji i jednocześnie od dziesięciu lat prowadzącym zajęcia jest artysta plastyk Tomasz Wróblewski z Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Nasze początki jak to zwykle bywa były trudne. Początkowo grupa była bardziej liczna, lecz zajęcia odbywały się w bardzo skromnych warunkach lokalowych. Teraz do swojej dyspozycji mamy profesjonalną pracownię – powiedział Tomasz Wróblewski.

Grupa studentów spotyka się, co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury. Na zajęciach poznają techniki plastyczne, uczą się kompozycji obrazu, doskonalą swój warsztat. Powstające podczas zajęć prace są zróżnicowane: niezależnie od tematu starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże a także możemy dostrzec własne interpretacje znanych dzieł.

- Studenci dostrzegają piękno w codziennych, zwyczajnych sytuacjach. Najważniejsze jednak, że polubili malarstwo i do swoich twórczych zajęć podchodzą z pełnym zaangażowaniem – podkreślił Tomasz Wróblewski.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster