środa, 30 września 2020
środa, 29 maja 2019 11:56   
10 LAT SEKCJI PLASTYCZNEJ UTW

Będzie to wystawa prezentująca dziesięcioletni dorobek plastyków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Uczestnicy zajęć w Sekcji Plastycznej  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach podsumowują rok akademicki 2018/2019 wystawą prac plastycznych powstałych  w ciągu ostatnich 10 lat. Anna Mirowska, Elżbieta Karaś, Łucja Nędzi, Andrzej Legierski  i Zbigniew Czerwiński przedstawiają 84 prace powstałe różnymi technikami jak: malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, suche pastele oraz rysunki.

Każda kolejna ekspozycja pokazuje rozwój warsztatu plastycznego i kształtowanie się osobowości twórczych artystów uczestniczących w zajęciach. Grupa studentów spotyka się co tydzień w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Na zajęciach poznają techniki plastyczne, uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat. Powstające podczas zajęć w MOK-u prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu  starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury,  pejzaże, a także własne interpretacje znanych dzieł.  Potrafią dostrzegać piękno w codziennych, zwyczajnych sytuacjach.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster