poniedziałek, 21 września 2020
piątek, 24 maja 2019 11:11   
SUKCES UCZNIÓW ZIELONEGO W JUBILEUSZOWYM KONKURSIE

W dniu 23 maja 2019 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbyło się podsumowanie X edycji konkursu „Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i Powiat Radomski”.

 

Organizatorami konkursu byli: Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu, Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP Nr 5 w Pionkach. Honorowymi patronami konkursu zostali: Starosta Powiatu Radomskiego i Burmistrz Miasta Pionki. Nagrody laureatom konkursu wręczali: p. Roman Frąk, wicestarosta powiatu radomskiego, p. Beata Walaszek, dyrektor Bibliotek Pedagogicznej w Radomiu, p. Barbara Siek, kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Pionkach i p. Marcin Alot, dyrektor CAL w Pionkach oraz przedstawicielki organizatorów konkursu.

Jubileuszowa edycja konkursu poświęcona był życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, którego rok 2019 został ogłoszony jego świętem. Do etapu powiatowego zgłoszono 105 prac z 18 szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnzajalnych z powiatu radomskiego. W finale w 4 kategoriach jury nagrodziło 43 uczniów, w tym sześciu z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Laureatami konkursu reprezentujących ZIELONE zostali:

- w kategorii praca fotograficzna: III miejsce zdobył Mateusz Palka z kl. III FP, zaś Natalia Noga z kl. III FP otrzymała wyróżnienie,

- w kategorii praca multimedialna: III miejsce zdobył Robert Kacperczyk z kl. III IT,

- w kategorii praca literacka: II miejsce zdobyła Anna Zawadzka z kl. III FP,

- w kategorii praca plastyczna: wyróżnienie otrzymał zespół w składzie: Izabela Hylińska i Jan Drab z kl. III IT.

- Cieszymy się, że Jury doceniło nasze prace i zostałyśmy laureatkami konkursu, którego bohaterem był Stanisław Moniuszko. Tematyka konkursu była wyjątkowo ciekawa i dała nam możliwość wykazania się wieloma umiejętnościami z różnych dziedzin nauki, podsumowali swój udział w konkursie laureaci konkursu z ZIELONEGO.

- Gratuluję nagród moim uczennicom i cieszę się, iż przedstawiciele Zielonego przyczyniły się do godnego uczczenia Roku Stanisława Moniuszki. Po raz kolejny przedstawiciele ZIELONEGO wykazali się nieprzeciętną wiedzą historyczną i muzyczną, podsumował udział w konkursie Jacek Malicki, belfer historii.

ZS Pionki – Jacek Malicki

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster