poniedziałek, 21 września 2020
czwartek, 16 maja 2019 11:40   
KOTKI I BIEDRONKI W BIBLIOTECE

Tym razem dzieci z grupy „Kotki” i „Biedronki” z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowy Zakątek” odwiedziły Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

W czwartkowy poranek do miejsca „gdzie mieszka książka”, czyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia przy ulicy Leśnej zawitała grupa pięcio i sześciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowy Zakątek”. Były to dzieci z grupy „Kotki” i „Biedronki”.

Kolejny już raz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowe Zakątek” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach Filia przy ulicy Leśnej. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek a także wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

Podczas spotkania Panie bibliotekarki: Ewa Gerlach oraz Małgorzata Mamnicka przeczytały dzieciom bajkę „Marysia w zerówce” oraz „Zagadki dla malucha” – „Moja rodzina”. Ponadto dzieci otrzymały okolicznościowe kolorowe zakładki oraz kolorowanki.

Opiekunami grup była Pani Elżbieta Jezuita i Aneta Chołuj z „Lipowego Zakątka”.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster