poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 14 maja 2019 12:01   
UTRWALONE OBIEKTYWEM Cz.XXXIX

Wracamy do naszych fotograficznych zagadek. Zapraszamy na kolejny zapisany w obiektywie marsz przez historię.

Kontynuujemy nasz lokalny fotograficzny marsz przez historię.  Czy tym razem będzie łatwo? Naszym zdaniem zagadka nie powinna przysporzyć zbyt wielu trudności. Uważamy, że będzie bardzo łatwo.

Nasi Czytelnicy doskonale wiedzą, że prezentując archiwalne fotografie pragniemy między innymi przybliżyć, jak wyglądały Pionki w minionych już czasach. Doskonale przecież wiadomo, że nic, bowiem nie zaczęło się kilka lub kilkanaście lat temu. Nasze miasto, choć stosunkowo młode wiekiem ma dość długą i bogatą historię. I pod wieloma względami jest mocno urozmaicone. Oczywiste jest, że na przestrzeni lat zmieniało i dalej zmienia swoje oblicze.

 

W kolejnej trzydziestej dziewiątej już odsłonie „Utrwalone obiektywem” pytamy: Jaki budynek murowany widoczny jest w tle na prezentowanym zdjęciu?

Tym razem w tym jednym w swoim rodzaju konkursie przewidzieliśmy nagrody. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kozienice dla trzech osób, które najszybciej udzielą prawidłowych odpowiedzi mamy wspaniałe publikacje przedstawiające zarówno miejsca pamięci w Puszczy Kozienickiej a także historię gospodarki leśnej na tym terenie.

Pierwsza osoba, która przyśle prawidłową odpowiedź otrzyma: „Vademecum miejsc pamięci i obiektów kulturowych na terenie Nadleśnictwa Kozienice” oraz „O początkach regulacji gospodarki leśnej w Puszczy Kozienickiej”. Dwie kolejne osoby otrzymają „Vademecum miejsc pamięci i obiektów kulturowych na terenie Nadleśnictwa Kozienice”.

Odpowiedzi można przysyłać na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Na odpowiedzi czekamy do siedemnastego maja.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster