środa, 30 września 2020
poniedziałek, 13 maja 2019 10:15   
NORDIC WALKING NA TOMALOWEJ DRODZE (galeria)

Około pięćdziesięciu osób wzięło udział w kolejnym już marszu z kijkami Nordic Walking. Uczestnicy pomaszerowali „Tomalową drogą”.

W minioną sobotę odbył się kolejny marsz z kijkami Nordic Walking Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku była to już siódma edycja tej ogólnopolskiej imprezy rekreacyjno sportowej, której w naszym mieście organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury oraz Nadleśnictwo Kozienice.

W sobotę przy słonecznej i wprost idealnej pogodzie około pięćdziesięciu uczestników wyruszyło na popularną „Tomalową drogę”, aby połączyć rekreację i aktywny wypoczynek.

- Witam Państwa na kolejnej, siódmej już odsłonie ogólnopolskiego marszu Nordic Walking – powitał uczestników marszu z kijkami dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Dybiński. Trasa marszu tradycyjnie liczyła około pięciu kilometrów.

Oprócz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańców miasta w tegorocznej edycji marszu z kijkami wzięli udział również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Krótki instruktarz połączony z rozgrzewką tuż przed marszem przeprowadził Michał Molenda z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Pionkach.

Marsz Nordic Walking organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji, w którą włączają się Uniwersytety Trzeciego Wieku z różnych miast Polski. To taki sport, który ma szerokie korzyści. Jest on najodpowiedniejszy dla seniorów i osób starszych, bo daje równowagę, a poza tym usprawnia fizycznie i ruchowo.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster