poniedziałek, 21 września 2020
czwartek, 09 maja 2019 09:18   
NASI NA FINALE PUCHARU POLSKI (galeria)

W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja 2019 roku 55-osobowa grupa z Pionek brała udział w wyjeździe do Warszawy.

 

Głównym celem podróży był finał Totolotek Pucharu Polski pomiędzy drużynami Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk. Uczestnikami byli w większości młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Proch Pionki, czyli drużyn U-13 i U-15 oraz rodzice, działacze i lokalni sympatycy futbolu.

- Przed meczem pionkowska ekipa mogła podziwiać dokonania naszych sportowców, a także dowiedzieć się wiele na temat historii polskiego sportu podczas wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki, zlokalizowanym na terenie Centrum Olimpijskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po zwiedzaniu muzeum cała grupa udała się na PGE Narodowy, gdzie na żywo oglądali  zmagania na boisku. Emocji nie brakowało również na trybunach w sektorach obydwu drużyn podczas barwnych, kibicowskich opraw i ceremonii dekoracji – informuje Kamil Marszałek z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Pionkach.

Wszyscy uczestnicy dziękują Urzędowi Miasta Pionki i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za umożliwienie wyjazdu.

(red)

PS: Foto: . F. Broński, K. Marszałek, Sz. Miller, K. Panufnik, P. Piasek

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster