środa, 30 września 2020
wtorek, 07 maja 2019 10:07   
JUŻ WKRÓTCE PUSZCZAŃSKIE HARCE

Już za kilkanaście dni na terenie Puszczy Kozienickiej odbędą się 37. Puszczańskie Harce.

Tradycja Puszczańskich Harców sięga 1983 roku, kiedy po raz pierwszy Szczep Drużyn Środowiskowych „Puszcza” w Pionkach obchodził swoje święto. Od tego czasu Puszczańskie Harce na stałe goszczą w kalendarzu harcerskich imprez. Zyskały też rangę Ogólnopolskiego Zlotu Zastępów Harcerskich.

Puszczańskie Harce to spotkanie zastępów odbywające się co roku w maju, już od ponad trzydziestu lat. Ma formę trzydniowego zlotu. Zastępy z różnych zakątków Polski rywalizują o przechodnie trofeum Harców - Puszczański Proporzec w ostępach Puszczy Kozienickiej, w okolicach miasta Pionki. Puszczański Proporzec to jedynie pretekst do spotkania. Najważniejsza jest idea braterstwa, możliwość poznania nowych przyjaciół, sprawdzenie umiejętności w terenie i kontakt z przyrodą.

 

- Pragniemy szczególnie gorąco zaprosić Was na 37. Puszczańskie Harce - ogólnopolski zlot zastępów harcerskich. Liczymy, że do Puszczy Kozienickiej przyjadą harcerki i harcerze, którzy w braterskiej atmosferze staną do rywalizacji o Puszczański Proporzec - przechodnie trofeum harców – informują organizatorzy tegorocznych Puszczańskich Harców.

To impreza o zasięgu ogólnopolskim, nieprzerwanie osadzona w tradycji nie tylko naszego miasta, ale także Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

W tym roku 37. Puszczańskie Harce odbędą się w dniach 24.- 26. 05. 2019r.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster