środa, 30 września 2020
wtorek, 30 kwietnia 2019 09:51   
SKARGA NA ZARZĄDZENIE WOJEWODY

Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wniesiona została skarga na zarządzenie nadzorcze wojewody.

Przypomnijmy: Dwudziestego pierwszego marca wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność zarządzenia Burmistrza Miasta Pionki z dnia 25 stycznia 2019r. w sprawie odwołania Anny Kostrzewy z funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. Wojewoda w swoim rozstrzygnięciu stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza.

Teraz burmistrz zarządzeniem Nr 60/2019 z dnia 24 kwietnia 2019 r. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego.

- Postanawia się wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego z dnia 21 marca 2019 r. stwierdzające nieważność zarządzenia Nr 17/2019 Burmistrza Miasta Pionki z dnia 25 stycznia 2019 r. w sprawie odwołania Pani Anny Kostrzewy ze stanowiska Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach – czytamy między innymi w zarządzeniu burmistrza Roberta Kowalczyka.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster