środa, 30 września 2020
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 13:32   
DZIEŃ ZIEMI 2019 (galeria)

Pogoda co prawda trochę pokrzyżowała plany ale Dzień Ziemi w Miejskim Ośrodku Kultury można zaliczyć do udanych.

 

 

Niebo było zachmurzone gdy w Miejskim Ośrodku Kultury odbywał się Dzień Ziemi. Ale w środku dla wszystkich świeciło słońce. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby godnie i radośnie uczcić ten dla naszej coraz bardziej zdegradowanej planety.

- Ziemia codziennie wysyła do nas sygnały i informuje o swojej nie najlepszej kondycji. Dzień Ziemi na nam między innymi uzmysłowić, że wszyscy zawsze i wszędzie musimy troszczyć się o naszą planetę- powiedział podczas inauguracji Dnia Ziemi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Dybiński.

Co prawda mało sprzyjająca aura trochę pokrzyżowała plany organizatorom, lecz postarano się, aby atrakcji nie zabrakło. Uniwersalne przesłanie dotyczące dbania o środowisko naturalne obowiązuje bowiem zawsze. Czy to w plenerze, czy też w zamkniętym pomieszczeniu.

Zamiast więc, malowania kredą na asfalcie swoje ekologiczne przemyślenia w formie plastycznej uczestnicy tworzyli na dużych kartkach papieru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne konkursy organizowane przez Kozienicki Park Krajobrazowy. Z kolei konkursy z wiedzy o życiu pszczół organizowane były przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć rękodzieła i sprzedaży produktów ekologicznych. Miejscowa policja przeprowadziła znakowanie rowerów.

W części artystycznej z przesłaniem ekologicznym w spektaklu „Rajska wyspa” wystąpili artyści z Krakowskiego Biura Promocji.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster