poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 16 kwietnia 2019 12:26   
„NOWA PIĄTKA” PRZYJECHAŁA DO PIONEK

Akcja informacyjna związana z programem „Nowa Piątka” dotarła do naszego miasta.

 

W całym kraju w tym i na Mazowszu trwa intensywna akcja informacyjna związana z tak zwaną „Nową Piątką”. Przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w poszczególnych miastach i gminach szeroko informują o nowej inicjatywie rządu.

We wtorek szesnastego kwietnia kampania informacyjna w ramach „Nowej Piątki” dotarła również do Pionek. Przedstawicielem wojewody w naszym mieście był Paweł Sagan z Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

- Za naszym pośrednictwem Premier RP Mateusz Morawiecki przekazuje mieszkańcom informacje o aktualnych działaniach i najbliższych planach rządu – powiedział nam Paweł Sagan.

„Nowa Piątka” to w sumie pięć postulatów, które rząd zrealizuje już w 2019 r.:

- Rodzina 500+ od pierwszego dziecka sprawiedliwiej podzieli owoce wzrostu gospodarczego i zachęci do powiększenia rodzin

- Młodzi: Zwolnienie z podatku PIT da młodym lepszy start i zatrzyma ich w kraju

- Praca: Obniżenie podatku PIT z 18 % na 17 % czyli o 1 pkt proc. tj. o 6% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich wzmocnią wzrost gospodarczy i konkurencyjność Polski

- Infrastruktura: Przywrócenie połączeń autobusowych otworzy nowe możliwości milionom Polaków. Połączenie tego projektu z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce.

- Starsi i słabsi: Dodatkowa emerytura to krok ku przywróceniu realnej wolności i godności seniorów.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster