środa, 30 września 2020
wtorek, 16 kwietnia 2019 10:25   
SENATOR W RADZIE SPOŁECZNEJ SPZZOZ

Senator i jednocześnie wicemarszałek Senatu IX kadencji Adam Bielan zasiądzie w Radzie Społecznej SPZZOZ w Pionkach.

 

Wszystko na to wskazuje, że już za kilka dni zmieni się skład Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Na najbliższą sesję Rady Powiatu przygotowany został projekt uchwały wprowadzający zamiany personalne.

I tak planowane jest odwołania Kazimierza Myśliwca z funkcji Przewodniczącego Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach z powodu cofnięcia wskazania do pełnienia tej funkcji przez starostę. Jednocześnie planuje się powołać Tomasza Łyżwę jako wskazanego przez Starostę Radomskiego do pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach.

Ponadto w związku ze złożeniem rezygnacji przez Romualda Zawodnika z pełnienia funkcji członka Rady Społecznej planuje się powołać Kamilę Kaczorowską – zastępca Burmistrza Miasta Pionki.

Z kolei za Tadeusz Nowickiego planuje się powołać Adama Bielana, który obecnie jest senatorem i wicemarszałkiem Senatu IX kadencji z Prawa i Sprawiedliwości. Na tym jednak nie koniec zmian personalnych.

W Radzie Społecznej zasiądzie ponadto Dariusz Gonciarz – Przewodniczący Rady Gminy Pionki, który zastąpi obecnego wójta Mirosława Ziółka. Jacek Malicki zastąpi Wojciecha Banasia a Marek Janeczek zastąpi Henryka Rybaka. Ponadto Tomasza Wróbla zastąpi Katarzyna Konopska.

Planowane zmiany zostaną usankcjonowane podczas sesji Rady Powiatu, która zaplanowana została na dwudziestego trzeciego kwietnia. W Radzie Społecznej dalej będzie Jan Siek, Marzena Murawska, oraz Zbigniew Dziubasik. Z kolei Andrzej Rogowski będzie przedstawicielem wojewody mazowieckiego.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster