niedziela, 27 września 2020
czwartek, 11 kwietnia 2019 09:19   
UWAGA – BĘDĄ UTRUDNIENIA

Nadleśnictwo Kozienice informuje, że w dniach 15-20.04.2019r. będzie wykonywany remont awaryjny drogi dojazdowej do „Królewskich Źródeł" na odcinku 1,5 km począwszy od parkingu przy obiekcie.

Wykonawcą remontu jest miejscowy ZUL. Z góry przepraszamy za utrudnienia, gdyż okresowo przejazd drogą może być utrudniony lub koniecznym będzie pozostawienie pojazdu na składnicy drewna i dotarcie do Królewskich Źródeł pieszo. Remont będzie polegał na uzupełnieniu wybojów tłuczniem i uwałowaniu drogi. Przypominamy, że jazda na terenach leśnych dopuszczona jest ustawowo  z prędkością maks. do 30 km/godz.  i  łamanie tego przepisu jest wykroczeniem drogowym zagrożonym karą mandatu.

- Apelujemy zatem o przestrzeganie przez turystów dopuszczalnej prędkości przewidzianej technologicznie dla dróg tłuczniowych, tj. maksymalnie 30 km/godz. Podczas jazdy z większymi prędkościami, szczególnie w warunkach przesuszenia drogi, „uruchamiana" jest tzw. warstwa „zamykająca" nawierzchnię, wykonywana z najdrobniejszego tłucznia. To w konsekwencji powoduje zachwianie spadków poprzecznych drogi, utrudnienia odpływu wód opadowych, nasiąkanie i tworzenie coraz większych wybojów, które w konsekwencji wymuszają jazdę z jeszcze mniejszymi prędkościami – informuje Nadleśnictwo Kozienice.

Ponownie apelujemy do wszystkich turystów odwiedzających „Królewskie Źródła" o rozwagę i dbałość o zachowanie dobrego stanu przedmiotowej drogi, jaki mamy nadzieję zostanie osiągnięty w efekcie planowanego remontu.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster