poniedziałek, 21 września 2020
wtorek, 02 kwietnia 2019 09:42   
ZBROJENIÓWKA BEZ DYREKTORA

Zakończyła się zaledwie kilkumiesięczna przygoda Krzysztofa Stępnia na stanowisku dyrektora Mesko S.A. Oddział w Pionkach.

 

Nawolski, Polak, Stojecki, Mikulski, Stępień – kto następny? Fotel dyrektora pionkowskiej zbrojeniówki jest mocno niepewny.

Wydaje się, że karuzela kadrowa w pionkowskiej zbrojeniówce nie ma końca. Kolejni dyrektorzy odwoływani są po kilku miesiącach lub kończy im się kilkumiesięczny kontrakt.

Przypomnijmy: W 2012 roku prezesem ówczesnych Zakładów Produkcji Specjalnej w Pionkach został Józef Nawolski. Człowiek, który był doskonale znany w branży zbrojeniowej. W przeszłości był między innymi szefem Rady Nadzorczej największej wówczas polskiej grupy zbrojeniowej „Bumar” a także przez pewien czas prezesem „Bumaru”.

Jednak po czterech latach prezesowania w naszej zbrojeniówce został odwołany z tego stanowiska. Z funkcją prezesa pożegnał się dwudziestego drugiego marca 2016 roku. Na jego miejsce jako pełniącego obowiązki powołano Grzegorza Polaka, który wcześniej był zastępcą Nawolskiego. Grzegorz Polak z pionkowską zbrojeniówką związany był przez wiele lat. Grzegorz Polak pełniącym obowiązki dyrektora Mesko S.A Oddział w Pionkach był trochę ponad rok. Już w sierpniu 2017 roku zastąpił go Włodzimierz Stojecki, który wcześniej był pracownikiem centrali Mesko S.A w Skarżysku Kamiennej.

Z kolei Włodzimierz Stojecki dyrektorem był zaledwie kilka miesięcy. Już w pierwszym kwartale 2018 roku zastąpił go pochodzący z Bydgoszczy i związany wcześniej z Zakładami Chemicznymi „Nitro Chem” a wcześniej „Zachem” Tomasz Mikulski. Kariera Mikulskiego również nie trwała długo. W grudniu ubiegłego roku na stanowisku dyrektorskim Mesko S.A Oddział w Pionkach jako pełniący obowiązki dyrektora został Krzysztof Stępień.

Pionkowska kariera Krzysztofa Stępnia trwała zaledwie do końca marca tego roku. Dyrektorowi skończył się kontrakt i już nie jest szefem naszej miejscowej zbrojeniówki. Na razie Mesko S.A Oddział w Pionkach pozostaje bez dyrektora. Kto teraz zasiądzie na tym "gorącym" dyrektorskim fotelu?

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster