wtorek, 22 września 2020
czwartek, 28 marca 2019 14:20   
WARSZTATY I NOCNE POSZUKIWANIE

W nocy w puszczańskich lasach szukali sów a dzień później uczestniczyli w warsztatach tematycznych.

 

 

W piątkowy wieczór 22 marca w ośrodku edukacyjnym Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Augustowie odbyło się spotkanie miłośników ptaków zorganizowane we współpracy z Mazowiecko - Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym. Wzięli w nim udział  doświadczeni ptasiarze, którzy udali się na trzygodzinny  spacer w głąb najstarszej części Puszczy Kozienickiej. Jego  celem było nasłuchiwanie sów. Niezwykle  emocjonująca nocna wyprawa  zaowocowała obserwacjami bezszelestnie przelatujących ptaków i słuchaniem terytorialnego  i godowego nawoływania samców.  Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko,  podczas którego  uczestnicy spotkania dzieli się wiedzą i  swoimi doświadczeniami z obserwacji ptaków.

 

W sobotę 23 marca  pasjonaci przyrody spotkali się w siedzibie Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Zorganizowana tu Noc Sów rozpoczęła się od części warsztatowej, podczas której uczestnicy poznali  legendy i mity związane z sowami oraz  niezwykle ciekawy i różnorodny świat tych nocnych drapieżników.

 

Dzięki wspaniałym zdjęciom Artura Tabora  zgromadzeni poznali sylwetki naszych sów, różne środowiska w których żyją i przekonali się, że sowy nie są aż tak jednorodną grupą ptaków. Choć wiele o sowach już wiemy, wciąż jeszcze mają przed nami wiele tajemnic.

(red) (Kozienicki Park Krajobrazowy)

Foto: Kozienicki Park Krajobrazowy

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster