poniedziałek, 28 września 2020
poniedziałek, 25 marca 2019 12:37   
PRZEDWIOŚNIE NA KRÓLEWSKICH ŹRÓDŁACH

Widomym symptomem zbliżającej się wiosny jest rozpoczęcie wzmożonego ruchu turystycznego w lasach nadleśnictwa, a w szczególności na obiekcie Królewskie Źródła.

W dniu 20 marca 2019 roku odbył się raj pieszy „Wiosna w Puszczy Kozienickiej” organizowany przez PTTK oddział w Kozienicach. W rajdzie uczestniczyło ok. 270 osób (dzieci i młodzież), uczestnicy rajdu mieli okazję przemaszerować szlakami turystycznymi, w tym zwiedzić pomnik przyrody dąb „Zygmunt August”. Około 13 grupa dotarła do Królewskich Źródeł, gdzie odbywały się konkursy i podsumowanie rajdu – ognisko przygotowane przez leśników.

 

Z kolei w dniu dwudziestego trzeciego marca na polanie piknikowej Królewskie Źródła odbywały się kolejne imprezy: - „Elektryczne Przywitanie Wiosny” – impreza zorganizowana przez Zarząd Koła SEP przy PSE S.A. w Radomiu, - PTTK Oddział Łucznik w Radomiu - rajd turystyczny na orientację. Przy pięknej pogodzie wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, odbyło się też „Topienie Marzanny”. Na koniec uczestnicy spędzali czas przy ognisku zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kozienice.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy ponownie.

(red) (Nadleśnictwo Kozienice)

PS: Foto - Lidia Zaczyńska

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster