wtorek, 22 września 2020
poniedziałek, 18 marca 2019 12:31   
TECHNIKA OLEJNA I EKOLINA W GALERII HALL (galeria)

Nikt nie ma wątpliwości, że Galeria Hall Miejskiego Ośrodka Kultury to centrum sztuki artystycznej w naszym mieście.

 

- Dziękuję za zorganizowanie tej wystawy i dziękuję za udział w wernisażu licznie zgromadzonym gościom – powiedziała Teresa Węgorzewska – Sikora.

W miniony piątek piętnastego marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac radomskiej artystki Teresy Węgorzewskiej – Sikora. Autorka maluje już od wielu lat. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych. Jednak dopiero w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się jej pierwszy wernisaż indywidualny.

- Ulubionymi technikami Pani Teresy to malarstwo olejne oraz ekolina – mówił podczas inauguracji niezwykle plastycznego wernisażu artysta Tomasz Wróblewski. Sama autorka jest uczestniczką warsztatów plastycznych, które organizowane są w Domu Kultury Idalin.

- Autorka Teresa Węgorzewska Sikora doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem znanego plastyka Dariusza Stelmacha – mówił dalej Tomasz Wróblewski. Teresa Węgorzewska – Sikora – jest absolwentką Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Malarstwo i sztuki plastyczne to jej hobby. Uczestniczyła w wielu konkursach malarstwa i rysunku dla dorosłych.

Obecnie swoje umiejętności doskonali na warsztatach malarskich pod kierunkiem artysty plastyka Dariusza Stelmacha, który swoją indywidualną wystawę w Galerii Hall zaprezentował w kwietniu ubiegłego roku.

- Śmiało można powiedzieć, że Pani Teresa już się nie szkoli, lecz przekazuje swoją pasję i swoją twórczość – mówił artysta plastyk Dariusz Stelmach.

Wernisaż Teresy Węgorzewskiej – Sikora w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury to kilkanaście bardzo realistycznych obrazów wykonanych między innymi w technice olejnej, akwarelami, czy ekolinie.

- Dziękuję wszystkim za zorganizowanie tej wystawy. To dopiero moja druga wizyta w Pionkach. – mówiła autorka Teresa Węgorzewska Sikora.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster