wtorek, 22 września 2020
piątek, 15 marca 2019 14:27   
NAUCZYĆ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE

W środę trzynastego marca W Centrum aktywności Lokalnej rozpoczęto cykl warsztatów " Naucz się Ratować Życie".

 

Pani Lidia Wierzbicka wraz z sanitariuszem Grzegorzem Zawodnikiem przeprowadzili tego dnia warsztaty o godz. 11.00 i godz. 17.00 Program pierwszej pomocy przedmedycznej dopasowany był do wieku uczestników.

Podczas spotkania miło było także wysłuchać relacji z Panamy ze Światowych Dni Młodzieży  i zainspirować się do pomocy innym. Pani Lidia jako wolontariusz , ratownik medyczny, harcerz  wraz z 200 ratownikami medycznymi  z Polski wspierali  służby panamskie w medycznym zabezpieczeniu tego wydarzenia i ta piękna relacja z Panamy urozmaiciła nasze zajęcia.

Na pierwszych zajęciach uczestniczyło  ponad 40 dzieci z PSP 1. Dzieci mogły posłuchać i poćwiczyć ratowanie życia. Warsztaty mają cel edukacyjny, zwiększający świadomość i wrażliwość podczas nieszczęśliwych zdarzeń.

Na kolejne szkolenie zapraszamy 20 marca godz. 11.00 i 17.00. Na godz. 17.00 mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy proszę kierować na kontakt@cal.pionki.pl

(red) (CAL)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster