wtorek, 22 września 2020
piątek, 15 marca 2019 11:03   
ZAKOŃCZYŁA SIĘ XVII EDYCJA MLPH (galeria)

Przez ponad półtora miesiąca na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach rywalizowało ponad 100 zawodników, a rozgrywki do ostatniego meczu były bardzo emocjonujące.

Przez 6 kolejnych niedziel w okresie od 20.01.2019 do 24.02.2019 na terenie Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbywały się rozgrywki XVII edycji Miejskiej Ligi Piłki Halowej pod patronatem Burmistrza Miasta Pionki Pana Roberta Kowalczyka. Wzięło w nich udział 11 drużyn (109 zawodników).

Mecze rozgrywane były systemem ligowym tzn. „każdy z każdym”, dwie połowy po 10 minut. Obowiązywały przepisy gry w futsal oraz wewnętrzny regulamin rozgrywek. O zajmowanych miejscach decydowała liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności wynik bezpośredniego spotkania oraz bilans strzelonych i straconych bramek.

 

Zwycięzcami po raz czwarty w ciągu ostatnich 5 lat została drużyna El Capitano, drugie miejsce zajęli zawodnicy Zip Składu, a trzecie Blok Ekipa. Królem strzelców z dorobkiem 29 bramek został Kamil Piasek (Zip Skład). W głosowaniu drużyn najlepszym bramkarzem został wybrany Artur Zawodnik (Paskudne Dziki), a najlepszym zawodnikiem rozgrywek Kacper Dąbrowski (Blok Ekipa).

Sędziami wszystkich meczów byli: Michał Molenda i Łukasz Wrochna Opiekę medyczną sprawowała Wiesława Wilczyńska. Funkcję spikerów pełnili Kamil Marszałek i Jakub Wojtaszewski. Fotoreporterami byli Klaudia Warzecha i Jakub Wojtaszewski.

W dekoracji i ceremonii zakończenia rozgrywek uczestniczyli Pani Burmistrz Miasta Pionki Kamila Kaczorowska oraz Kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki Andrzej Iwanowski.

 

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a drużyny z miejsc I-III medale oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Statuetki i nagrody rzeczowe w postaci bonów na zakup sprzętu sportowego otrzymali król strzelców, najlepszy bramkarz i najlepszy zawodnik turnieju. Przyznana została także nagroda Fair Play za najmniejszą liczbę popełnionych fauli w postaci pakietów promocyjnych Miasta Pionki, które trafiły w ręce drużyny Zip Skład.

Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców, o czym świadczyła wysoka frekwencja na trybunach każdego dnia rozgrywek. Kolejna, XVIII edycja MLPH wystartuje w listopadzie 2019 roku, wkrótce po zakończeniu rozgrywek ligowych.

Kamil Marszałek

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster