wtorek, 22 września 2020
wtorek, 12 marca 2019 13:41   
KICK W TANECZNEJ FORMIE (galeria)

W minioną sobotę w Chełmskim Domu Kultury  odbyły się Mistrzostwa Polski Boogie Woogie na rok 2019.

Wśród uczestników nie zabrakło tancerzy z klubu tańca Boogie Woogie  Kick z MOK Pionki, który reprezentowało cztery pary. W mistrzostwach wzięło udział ponad 40 par w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku nasi zawodnicy po raz pierwszy debiutowali w kategorii juniorów i seniorów, rywalizując z o wiele starszymi wiekiem i stażem. Tym bardziej niewątpliwym sukcesem jest zdobycie tytułu wice Mistrza Polski kategorii juniorów przez Amelię Sąpór i Szymona Gogacza.

 

- Znakomite wyniki osiągnęły również młodziutkie pary, po raz pierwszy startujące w kategorii  Seniorów, kwalifikując się do ścisłego finału. Maciej Kwiatkowski i Julia Mularska, zajęli miejsce V, Jakub Olejarz i Izabela Zawadzka miejsce VII , a Michał Petkow i Klaudia Grabowska uplasowali się w półfinale – mówi nam założycielka i trenerka „Kick” Pionki Lidia Żuchowska.

Mistrzostwa nie były ostatnim turniejem w tym sezonie, klub rozpoczyna przygotowania do startu  zawodników w Pucharze Polski w Zielonej Górze, który odbędzie się z początkiem kwietnia. Pionkowscy tancerze pracują pod okiem trenera Lidii Żuchowskiej.

(red)

PS: Foto - Młodzieżowy Dom Kultury Chełm.

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster