poniedziałek, 28 września 2020
piątek, 08 marca 2019 13:06   
NAJLEPSI DZIELNICOWI

Zakończyła się 10. edycja konkursu  „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku ", w którym oceniana jest praca i zaangażowanie lokalnych stróżów prawa.

 

Celem konkursu było przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do nich. Nagrody wręczali zwycięzcom i gratulowali starosta Waldemar Trelka, wicestarosta Roman Frąk oraz komendant Robert Hodio.

– Dzielnicowi to policjanci, którzy jak nikt znają poszczególne osiedla  i miejscowości – powiedział starosta Waldemar Trelka. – To do nich zwracają się mieszkańcy z prośbą o pomoc lub poradę. Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Cieszę się, że mieszkańcy docenili funkcjonariuszy, którzy ich zdaniem najlepiej wypełniają swoje obowiązki i wykazują się największą aktywnością.

– Gratuluję naszym policjantom oraz ich przełożonym. Dzielnicowy buduje zaufanie między społeczeństwem a służbami. Cieszę się, że  wasza rola została dostrzeżona i doceniona. Ten konkurs to nasz wspólny sukces - powiedział komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio.

Najlepsi dzielnicowi w Starostwie. Od lewej: mł. asp. Tomasz Kloch, wicestarosta Roman Frąk, komendant KMP podinsp. Robert Hodio, mł. asp. Edyta Zaczkowska, mł. asp. Sylwester Malmon oraz starosta Waldemar Trelka.

– Wpisując się w te podziękowania dla wszystkich pracowników policji i pełniącym w niej służbę chciałbym też przy okazji gratulacji zwrócić uwagę na liczbę osób, które wzięły udział w tym konkursie, co świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców – dodał wicestarosta Roman Frąk. – Wyróżnienie płynące od samych mieszkańców jest chyba najcenniejsze. Oni wskazują nam osobę, do której maja największe zaufanie, która ich zdaniem przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa, a ta nagroda i wyróżnienie jest tutaj bardzo cenne – podkreślił wicestarosta.

Po przeliczeniu głosów mieszkańców powiatu radomskiego okazuje się, że I miejsce zajął mł. asp. Sylwester Malmon – Komisariat Policji w Skaryszewie zdobywając 531 głosów. II miejsce zdobyła mł. asp. Edyta Zaczkowska z Komisariatu Policji Jedlińsk otrzymując 413 głosów, a podium uzupełnił mł. asp. Tomasz Kloch z Posterunku Policji w Kowali z 269 głosami.

(red) (Starostwo Powiatowe)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster