wtorek, 22 września 2020
czwartek, 07 marca 2019 12:47   
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM (galeria)

Szóstego marca w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

 

W dniu szóstego marca 2019 r. w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Była to już czterdziesta druga edycja turnieju.

Turniej ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród młodzieży oraz realizację edukacji przedmiotowej z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorem tegorocznej czterdziestej drugiej już edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP PR w Pionkach, współorganizatorem byli : Komenda Miejska PSP w Radomiu, Urząd Miasta Pionki oraz Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Do rywalizacji na etapie miejskim przystąpiło dwudziestu pięciu uczniów, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe klasy I – VI, szkoły podstawowe klasy VII – VII i trzecia klasa gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Po podsumowaniu wyników w pierwszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Natalia Pasek PSP Nr 2 -23 pkt., na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Latała PSP Nr 1 - 20 pkt. A na trzecim Filip Bartosiewicz PSP Nr 5 -15 pkt. W drugiej grupie wiekowej rywalizacja zakończyła się następująco:  1. Karolina Pawlak PSP Nr 1 - 21 pkt., 2. Wiktoria Kołodziej Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pionkach - 20 pkt., 3. Emilia Rabijewska PSP nr 2 - 14 pkt. + 12 pkt.  Podium w trzeciej grupie wiekowej obejmującej szkoły ponadgimnazjalne przedstawia się następująco: pierwsze miejsce dla Kacpra Guzy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, drugie dla Kacpra Kalbarczyka z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego a trzecie dla Szymona Jaworskiego z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego.

(red)

PS: Opracowano na podstawie materiałów OSP Pionki, foto OSP Pionki, Ryszard Miękus.

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster