wtorek, 22 września 2020
środa, 06 marca 2019 14:59   
ZATRZYMANI ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Marihuanę, krajankę tytoniową a także amfetaminę znaleźli policjanci u mieszkańców Gminy Pionki.

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty m.in. za posiadanie narkotyków. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

- Zatrzymanie tych osób to efekt prowadzonego przez policjantów rozpoznania środowiska związanego z  narkotykami. Funkcjonariusze z wydziału d/w z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w ostatnich dniach zatrzymali w sumie 3 mieszkańców gminy Pionki w wieku 27, 35 i 42 lat – informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 35-latka policjanci zabezpieczyli 27 gramów marihuany, kilkadziesiąt paczek papierosów i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy oraz maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. Mężczyzna miał również zestawy wędkarskie i rowery, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie policjanci zatrzymali 27-latka, który posiadał amfetaminę i marihuanę, wyroby tytoniowe bez wymaganej przepisami akcyzy, a także maszynę do nabijania gilz papierosowych. Na tym sprawa się jednak nie zakończyła – policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dotarli także do 42-letniego mieszkańca gminy Pionki, który jak ustalili policjanci wprowadzał środki odurzające do obrotu. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego również wyroby bez polskich znaków akcyzy.

- Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. posiadania środków odurzających, handlu nimi oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez wymaganych przepisami znaków akcyzy.  Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje Justyna Leszczyńska.

(red) (KMP)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster