sobota, 21 września 2019
poniedziałek, 11 lutego 2019 11:54   
SOLIDNY TRENING PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ (galeria)

Trening bokserski, przyspieszenie mierzone fotokomórką, czy też beep test to tylko niektóre składniki treningowe trampkarzy KS „Proch” Pionki.

 

Dwudziestu trampkarzy U – 15 KS „Proch” Pionki solidnie przepracowało zimowy okres treningowy. W dniach od dwudziestego ósmego stycznia do drugiego lutego uczestniczyli w obozie dochodzeniowym. Ćwiczono dwa razy dziennie zarówno na obiektach klubu jak i na siłowni czy basenie.

Zintensyfikowanie urozmaiconych treningów było nie tylko doskonałym uzupełnieniem zimowych ferii, ale przede wszystkim pozwoliło na doskonalenie formy i umiejętności przed zbliżającym się sezonem.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już w poniedziałek a poprowadził je znany pionkowski bokser zawodowego pięściarstwa Rafał Grabowski. Tego dnia trampkarze przeprowadzili również trening motoryczny na „Orliku” a także na miejskim lodowisku. Już kolejnego dnia sprawdzano przyspieszenie na dystansie pięciu metrów. Zajęcia prowadził Mateusz Kubica z Radomskiej Akademii Motoryki. Zawodnicy odbyli również trening motoryczny na sali fitness. Z kolei w środę drużyna U 15 KS „Proch” wspinała się w górę. Było to możliwe dzięki zajęciom na ściance wspinaczkowej, która znajduje się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Również tego dnia przeprowadzony został trening wytrzymałościowy. Kolejny dzień obozu dochodzeniowego rozpoczął się na „Orliku”. Później młodzi adepci naszego futbolu ćwiczyli na Basenie Miejskim. W piątek wzięli udział w mini turnieju, który rozegrany został na „Orliku”. Obejrzeli również film „Gwiazdy” a także uczestniczyli w treningu fitness oraz regenerowali siły w Centrum Odnowy Biologicznej w Pawilonie Sportowym.

Ostatni dnia obozu dochodzeniowego nasi trampkarze spędzili w Puławach. Tam rozegrali między innymi mecz kontrolny z Wisłą Puławy, który niestety przegrali 1:0. Ponadto oglądali turniej piłki halowej oraz uczestniczyli w meczu PGNiG Superligi piłki ręcznej Azoty Puławy - Stal Mielec z możliwością wejścia na parkiet.

- Plan obozu wykonaliśmy w co najmniej stu procentach. Na podsumowanie zagraliśmy sparing z wyżej notowaną Wisłą Puławy, który po niezłej grze przegraliśmy 0:1 – mówi nam Kamil Marszałek z Klubu Sportowego „Proch” Pionki.

Jak podkreślają organizatorzy obozu dochodzeniowego podczas tygodniowego cyklu przygotowań młodzi sportowcy codziennie przed każdym treningiem mieli dostęp do naturalnych izotoników - herbaty z miodem, cytryną i sokiem malinowym oraz banany. Każdego dnia zajęć serwowane były również dwudaniowe obiady przygotowane przez firmę zewnętrzną. Ponadto każdy z uczestników obozu otrzymał koszulki i kamizelki odblaskowe z nadrukowanym herbem.

Nad prawidłowym przebiegiem obozu dochodzeniowego czuwali trenerzy i działacze: Rafał Grabowski, Mateusz Kubica, Jacek Uliasz, Erwin Kisiel, Paweł Zagożdżon, Mariusz Wrochna, Kamil Marszałek, kierownik drużyny Janusz Swieżewski.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster