sobota, 21 września 2019
poniedziałek, 28 stycznia 2019 10:48   
CZARNY I BIAŁY PUNKT W GALERII HALL (galeria)

To była Jego szesnasta wystawa indywidualna. W Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentował czarno biały obraz naszego życia.

 

 

Swoją pierwszą wystawę indywidualną zaprezentował pod koniec ubiegłego wieku w 1999 w nieistniejącej już Galerii „Format” Miejskiego Ośrodka Kultury. Przez wiele lat mieszkał i tworzył w Pionkach.

- Tu się urodził i tu zaczynał swoją przygodę ze światem sztuki – powiedział podczas otwarcia wystawy w Galerii Hall Tomasz Wróblewski.

 

Mieczysław Piasek, bo o nim mowa, to twórca, który w swoim dorobku ma już szesnaście wystaw indywidualnych. Od samego początku uczestniczy również w głośnym przedsięwzięciu artystycznym „Formatowanie”, którego pierwsza edycja jeszcze pod tytułem „Artyści Pionek” zaprezentowana została w 2000 roku.

Prace Mieczysława Piaska można było oglądać między innymi w Kazimierskim Ośrodku Kultury w Kazimierzu Dolnym, Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Puławach, czy też Resursie Obywatelskiej w Radomiu.

- To moja pierwsza od szesnastu lat wystawa indywidualna w Pionkach. Dziękuję, że wiele lat temu Tomasz Wróblewski uwierzył we mnie i dostrzegł mój potencjał artystyczny – mówił twórca Mieczysław Piasek.

 

Obecna wystawa „Czarny punkt – Biały punkt”, której wernisaż odbył się w piątek dwudziestego piątego grudnia jak sam określa jej twórca poprzez kropki czy znaki przedstawia między innymi obraz kompulsywności, powtarzalności, a nawet rutyny życia codziennego.

- Powtarzalność naszych czynności, które wykonujemy codziennie od rana do wieczora, dzień za dniem, rok za rokiem, przez cale nasze życie – mówi o swoich praca artysta Mieczysław Piasek.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster