poniedziałek, 25 marca 2019
poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:49   
FABRYCZNA NA KOLEJNEJ LIŚCIE

Przebudowa ulicy Fabrycznej znalazła się na ostatecznej liście rankingowej. Czy otrzymamy dofinansowanie?

 

Ostatniego dnia listopada służby Wojewody Mazowieckiego opublikowały ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”  z dofinansowaniem na 2019 rok.

Wniosek naszego samorządu dotyczący ulicy Fabrycznej „Rozbudowa ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wspólnej do ulicy Polnej w mieście Pionki” znalazł się na ostatecznej liście do dofinansowania. Czy jednak otrzymamy wsparcie finansowe na razie nie wiadomo. O tym będzie można się przekonać pod koniec tego roku, kiedy to Wojewoda Mazowiecki ogłosi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.

Rozbudowa ulicy Fabrycznej zakłada że całkowita wartość inwestycji wyniesie prawie cztery i pół miliona złotych - 4 484 252, 60 zł. Możliwa kwota dofinansowania wynosi blisko dwa i pół miliona złotych – 2 242 126, 00 zł. W ramach planowanej inwestycji ulica Fabryczna na odcinku od ulicy Wspólnej aż do Polnej, czyli do wysokości Stawu Górnego o łącznej długości blisko półtora kilometra może zostać gruntownie zmodernizowana. Według planów mają powstać między innymi parkingi oraz nowy ciąg pieszo jezdny.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster