piątek, 22 lutego 2019
wtorek, 06 listopada 2018 13:18   
„UWIERZ POLSKO…” – KONKURS PATRIOTYCZNY W MOK (galeria)

Moja Ojczyzna to historia, Pamięć o poległych za nasz kraj - śpiewała jedna z uczestniczek Powiatowego Konkursu Recytacji i Pieśni Patriotycznej.

 

Była to już piąta edycja konkursu, która w tym roku nabrała szczególnego charakteru – wpisując się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna piąta już edycja Powiatowego Konkursu Recytacji i Pieśni Patriotycznej – 11 Listopada w Wyobraźni Dzieci i Młodzieży. Młodzi, czasami zaledwie kilkuletni patrioci przygotowali wiersze i piosenki związane z hasłem konkursowym, pięknie je prezentując przed licznie zebraną publicznością a także przed innymi uczestnikami.

- Ten konkurs ma szczególne znacznie. Przypada, bowiem w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówiła podczas inauguracji konkursu dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Kostrzewa.

We współczesnych zdominowanych przez elektronikę czasach wydawać by się mogło, że patriotyzm nie jest atrakcyjnym tematem dla młodych ludzi. Tymczasem nic bardziej mylnego. Piąta edycja Powiatowego Konkursu Recytacji i Pieśni Patriotycznej, która zorganizowana został przez Miejski Ośrodek Kultury wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno z pionkowskich jak i ościennych szkół z terenu Powiatu Radomskiego. W sumie do konkursu przystąpiło sześćdziesięciu trzech uczestników w tym i zespoły a łącznie na zawsze patriotycznej scenie pionkowskiemu domu kultury wystąpiło osiemdziesiąt osób.

- To WY dziś młodzi uczestnicy konkursu jesteście nadzieją Polski. To Wasze pokolenie będzie budowało i rozwijało naszą Ojczyznę – mówiła do uczestników V Powiatowego Konkursu Recytacji i Pieśni Patriotycznej dyrektor MOK Anna Kostrzewa.

Uczestników tegorocznego konkursu oceniało jury w składzie: Zofia Rinas, Agata Chmielewska i Janusz Głowacki. Oceniali między innymi dobór repertuaru, interpretację tekstu czy też pomysłowość wykonania. Piąty Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni Patriotycznej prowadziła Anna Lipska z Miejskiego Ośrodka Kultury.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster