poniedziałek, 12 listopada 2018
poniedziałek, 05 listopada 2018 12:30   
OFICJALNE OTWARCIE TASOMIX W PIONKACH

Fabryka w Pionkach jest najnowocześniejszą fabryką pasz w Polsce. Zakład będzie produkował przede wszystkim pasze dla drobiu i trzody.

 

Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką TASOMIX w Pionkach podkreśla, że miesięcznie zakład może wyprodukować ponad 30 tys. ton pasz. O tym, że jest to najnowocześniejsza fabryka w Polsce decyduje używana do produkcji pasz technologia.

- W celu zachowania bezpieczeństwa produkcji oraz uzyskania najwyższej jakości naszych produktów, jako odpowiedzialny producent  zastosowaliśmy najnowocześniejsze urządzenia i technologie. Między innymi zdecydowaliśmy się na odpowiedni sprzęt dla linii granulacji, charakteryzujący się wydłużonym procesem higienizacji, zabezpieczający produkt przed niepożądanych patogenami. Nasz system natłuszczania i enzymowania na ciepłą i  zimna granulę zapewnia najwyższą  jakość granulatu. Zainwestowaliśmy również w unikalny system podający mikrododatki do mieszalnika, dający nam gwarancję dokładności ich wydozowania następnie dostarczenia do mieszalnika, system do tej pory stosowany głównie w przemyśle farmaceutycznym. Korzystamy też z mieszalnika z systemem automatycznego samooczyszczania. To  pozwala wyeliminować różnego rodzaju zanieczyszczenia - mówi Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką Tasomix w Pionkach. Zawadzka dodaje też, że całość produkcji fabryki w Pionkach odbywa się w systemie QS.

- To oznacza, że możemy zaopatrywać producentów w bezpieczny produkt kontrolowany na każdym etapie procesu produkcji, który spełnia  międzynarodowe standardy - podkreśla dyrektor zarządzająca fabryki w Pionkach.

Zakład w Pionkach jest trzecią należącą do Tasomix fabryką obok działających w Biskupicach Ołobocznych i Myśliborzu. W 2017 Tasomix wyprodukował 380 tys. ton pasz. Już teraz wiadomo, że do końca 2018 roku firma wyprodukuje ponad 400 tys. ton. Wszystkie fabryki Tasomix w 2019 roku osiągną moce produkcyjne na łącznym poziomie 760 tys. ton rocznie. Firma dwukrotnie zwiększyła liczbę punktów dystrybucji, ma coraz więcej konsultantów terenowych i coraz większą flotę samochodową.

Jak podkreśla Dyrektor operacyjny, członek Zarządu Tasomix Robert Sobczak w Tasomix jedno się nie zmienia.

- Produkujemy pasze, które pozwalają osiągnąć niskie koszty uzyskania jednego kilograma mięsa czy mleka. Wszyscy odbiorcy: hodowcy, rolnicy i prowadzący produkcje w małych gospodarstwach przyzagrodowych mogą liczyć na to samo. Na to, że efektem korzystania z naszych pasz będzie zdrowa żywność – mówi Robert Sobczak.

(red)

Info – Materiały Prasowe Tasomix, Foto – Nad Zagożdżonką

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster