wtorek, 16 października 2018
wtorek, 10 lipca 2018 13:28   
PWKC KUPUJE I SPRZEDAJE KOTŁY

Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze zamierza kupić dwa nowe kotły a jeden sprzedać.

Jednym z zadań spółki komunalnej Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. o.o. jest zabezpieczenie miasta Pionki w dostawy energii cieplnej.

Spółka zarządza dwoma ciepłownia. Główna, która dostarcza większą część ciepła do odbiorców indywidualnych oraz instytucjonalnych znajduje się na dawnym terenie byłego „Pronitu”. Wyposażona jest w dwa kotły węglowe typu WR 25 oraz jeden wyłączony już kilka lat temu z eksploatacji OR 32. Z kolei druga znacznie mniejsza ciepłownia zlokalizowana jest na osiedlu „Chemiczna” przy ulicy Adasia Guzala. Zasilana jest gazem ziemnym.

Teraz PWKC ogłosiło postępowania przetargowe na zakup dwóch nowych kotłów gazowych oraz na sprzedaż jednego mocno już wyeksploatowanego OR 32. Nowe kotły gazowe mają zostać zamontowane w ciepłowni przy ulicy Adasia Guzala.

- Dostawa, montaż i uruchomienie 2 kotłów gazowych oraz stacji przygotowania wody do instalacji centralnego ogrzewania w kotłowni gazowej przy ul. Adasia Guzala w Pionkach – czytamy w ogłoszeniu o udzielenie zamówienia publicznego.  Podmioty zainteresowane udziałem w tym postępowaniu swoje oferty mogą składać do dziewiętnastego lipca tego roku. Z kolei montaż i uruchomienie powinno zostać zrealizowane do czternastego września.

Czy znajdzie się chętny za zakup wysłużonego OR 32?

Oprócz zakupów Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o. zamierza także sprzedać jeden kocioł. Kocioł przez wiele lat w czasach funkcjonowania „Pronitu” służył do wytwarzania pary technologicznej i w sytuacjach awaryjnych nie radził sobie z zabezpieczeniem miasta w energię cieplną. W 2015 roku został definitywnie wyłączony z eksploatacji. Teraz PWKC szuka chętnych na jego zakup.

- Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert cenowych na zakup kotła OR-32, instalacji i urządzeń powiązanych z nim, przeznaczonych do złomowania – czytamy w ogłoszeniu spółki komunalnej.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster