wtorek, 16 października 2018
piątek, 06 lipca 2018 12:54   
MIESZKANKA PIONEK WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Mieszkanka Pionek, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Julia Ofman została Wicemistrzynią Polski w pływaniu.

Na przełomie czerwca i lipca w stolicy tysiąca jezior Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu do lat 14.

 

Zawody odbyły się w dniach się 29. czerwca – 1. lipca 2018 r. na pływalni 50 m Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego AQUASFERA GALERIA WARMIŃSKA w Olsztynie. W zawodach wzięło w sumie blisko sto pięćdziesiąt klubów (148) z całego kraju i aż prawie sześciuset (588) młodych pływaków i pływaczek.

Ogromny sukces odnotowała tam mieszkanka Pionek, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 Julia Ofman. W doborowej stawce najlepszych młodych zawodniczek z całego kraju na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem klasycznym wywalczyła drugie miejsce i tym samym została Wicemistrzynią Polski. Jednocześnie na tych samych zawodach Julia wywalczyła również siódme miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym i czternaste miejsce na 200 m tym samym stylem. Julia jest zawodniczką SKP Barakuda Starachowice.

Gratulujemy młodej pionkowskiej zawodniczce i życzymy dalszych sukcesów.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster