sobota, 16 lutego 2019
czwartek, 14 czerwca 2018 09:14   
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH MISTRZÓW

Tradycyjnie z sukcesami wracają z kolejnych zawodów zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

 

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu Light Contact PZKB, które odbyły się w miniony weekend w Kurzętniku. W mistrzostwach wzięło udział blisko pięciuset zawodników z 77 klubów, o medale było więc bardzo trudno. Wicemistrzynią Polski została Oliwia Pańczak a brązowe medale zdobyli: Ola Grzywacz, Kacper Trzos i Wiktoria Rutkowska.

- Oliwia z Wiktorią rywalizowały w najlżejszej kategorii kadetek starszych i obie znalazły się na podium. Najlepiej pod względem sportowym zaprezentował się Kacper Trzos, który zarówno walkę eliminacyjną jak i ćwierćfinałową wygrał przez przewagę techniczną, imponując wysokimi technikami nożnymi na głowę – mówi nam Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

W półfinale nie sprostał jednak faworyzowanemu przeciwnikowi, który na koniec zawodów został wybrany najlepszym kadetem starszym mistrzostw. Do połowy walka była bardzo wyrównana, Kacper popełnił jednak dwa błędy wyjścia i wtedy przeciwnik odskoczył na kilka punktów. Końcówka była bardzo emocjonująca, gdyż Kacper skutecznymi technikami nożnymi zbliżył się na jeden punkt ( u dwóch arbitrów). Zabrakło jednak kopnięcia, które mogło dać mu zwycięstwo i złoty medal.

- Duże słowa uznania należą się pozostałym naszym reprezentantom gdyż prezentowali się na prawdę bardzo dobrze i w zasadzie osiągnęli maksimum swoich możliwości. Juniorka Ola Grzywacz tym razem zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium, nie prezentując tak optymalnej formy jak podczas zeszłorocznych mistrzostw ale egzamin maturalny znacznie ograniczył jej możliwości treningowe i startowe – mówi dalej Dariusz Sułek.

Kuba Grzywacz, który debiutował w kategorii juniorów, w eliminacjach wygrał przez przewagę techniczną. W ćwierćfinale trafił jednak na silnego, walczącego full contactowo przeciwnika i na tym etapie rywalizacji zakończył start w zawodach.

Zaskakująco dobrze zaprezentował się w swoim debiucie na zawodach kickboxingu senior Szymon Grabowski. Przez większą część trzy rundowego pojedynku eliminacyjnego Szymon prowadził na punkty, niestety w końcówce stracił prowadzenie i walka zakończyła się nie jednogłośnym werdyktem na jego niekorzyść.

- Zawody w Kurzętniku zakończyły cykl imprez mistrzowskich kickboxingu. Bilans osiągnięć zawodników Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w formułach pointfighting i light contact jest bardzo imponujący: 4 tytuły mistrzów Polski, 2 wicemistrzostwa i 6 brązowych medali – podsumowuje Dariusz Sułek.

Udział w mistrzostwach odbył się w ramach realizacji zadań publicznych:

- „Organizacja udziału reprezentacji powiatu radomskiego w kickboxingu i taekwondo w zawodach wojewódzkich i centralnych” , sfinansowany ze środków Powiatu Radomskiego,

- „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo”, sfinansowany przez Burmistrza Miasta Pionki.

(red)

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster