sobota, 16 lutego 2019
środa, 13 czerwca 2018 08:38   
LO ZWYCIĘZCĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Pionkowskie Liceum Ogólnokształcące zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie. Szkoła otrzyma pomoce naukowe a nauczyciele przejdą dwuetapowe szkolenie.

 

30 maja 2018r. tygodnik społeczno-oświatowy „Głos Nauczycielski” i firma SITA po raz 7 rozstrzygnęli konkurs „Lekcja z SITA”. Decyzją jury Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej zajęło I miejsce! Szkoła otrzyma urządzenia SITA, materiały nauki języków obcych, a nauczyciele przejdą dwuetapowe szkolenie.

Droga do finału nie była łatwa: zainicjowało ją zgłoszenie, które, wraz z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego to właśnie moja szkoła powinna korzystać z metody SITA?, zostało przesłane do redakcji GN. Właśnie to uzasadnienie, które napisali licealiści wraz z koordynatorką projektu- p.Teresą Iskrą, zagwarantowało udział w drugim etapie. W finale konkursu, o główną nagrodę wraz z nami walczyło 10 placówek edukacyjnych. Podstawą wyłonienia laureatów była ocena przygotowanego przez szkoły „Projektu organizacji zajęć metodą SITA”.

- Prezentacja tej metody cieszyła się w naszym liceum dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zakładali okulary SITA, siadali wygodnie w fotelach i przechodzili w stan całkowitego odprężenia, łączyliśmy przyjemne z pożytecznym – wspomina Julia Łukasiewicz, uczennica klasy II.

Metody edukacyjne, bazujące na nowoczesnych technologiach, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodego człowieka, przez co dodatkowo motywują do nauki. I to nie tylko języków obcych... Urządzenia SITA w naszym LO znajdą zastosowanie na zajęciach z języka polskiego, wychowania fizycznego i w pracy pedagoga szkolnego. Zajęcia będą prowadzone w budynku LO, a objęci nimi są uczniowie liceum, jak również nauczyciele, rodzice naszych uczniów, seniorzy, zainteresowani gimnazjaliści i podopieczni z TPD.

Metoda SITA - podkreślają organizatorzy konkursu- łączy odkrycia naukowe dotyczące zapamiętywania w stanie relaksu z najlepszymi doświadczeniami tradycyjnych metod nauki języków obcych. Zwiększa się efektywność przyswajania wiedzy, a uczniowie nie tylko łatwiej zapamiętują nowe słowa i szybciej zaczynają mówić w nowym języku, ale dzięki regularnemu relaksowi, są również bardziej skoncentrowani i odprężeni na innych lekcjach.

Cieszymy się z wygranej i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie zajęć z wykorzystaniem narzędzi SITA.

(red) (LO)

 

 

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster