sobota, 16 lutego 2019
wtorek, 12 czerwca 2018 08:48   
BĘDĄ NOWE PLENEROWE SIŁOWNIE

Pionkowski samorząd pozyskał środki zewnętrzne na budowę nowych siłowni plenerowych.

 

W ramach programu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności 2018, Miasto Pionki otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w wysokości 124.900,00 zł. na budowę siłowni zewnętrznych, w pięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta.

Dotacja stanowi 50% kosztów zadania a całość inwestycji wyniesie 249.995,00 zł. Projekt pionkowski zatytułowany „Aktywne Pionki – budowa ogólnodostępnych, otwartych stref aktywnego wypoczynku w mieście Pionki” realizowany będzie:

- na skwerze przed basenem miejskim przy ulicy Janusza Korczaka 4,

- na Ogródku Jordanowskim przy ulicy Leśnej,

- na placu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Jana Kochanowskiego 14,

oraz dzięki dobrej współpracy i użyczeniu terenu przez Pionkowską Spółdzielnię Mieszkaniową

- na placu wewnątrz osiedla obok bloku Aleje Lipowe 26,

- na placu osiedlowym między blokiem Adasia Guzala 4 a byłą kotłownią.

Otwarte Strefy Aktywności mają zapewnić warunki do rozwoju sprawności fizycznej osób w każdym wieku. Urządzenia będą całkowicie bezpieczne, odporne na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia. Służyć będą do ćwiczenia całego ciała: nóg, ramion, brzucha, pleców. Podzielone będą na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego i trawiennego, koordynację ruchową, kondycję oraz pomagające w rozciąganiu się i rozgrzewce. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Będą to miejsca rodzinnych spotkań, kreujące właściwy sposób spędzania wolnego czasu przez wszystkich członków rodziny. Wybrane urządzenia dostosowane będą do wydajności i możliwości treningu także osób starszych. Siłownie mają łączyć w sobie nowoczesność i naturalność.

Każda OSA wyposażona będzie w siedem urządzeń sportowych: biegacz, orbitrek, wahadło, wyciskanie siedząc, koła Tai Chi duże, wioślarz, rowerek oraz dwa stoły do gry w szachy wraz z czterema ławkami.

Inwestycja, zgodnie z założeniami, ma zostać zrealizowana jeszcze w sierpniu tego roku.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster